Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Festival Týden mozku představí nejnovější objevy z výzkumu

Zdroj fotografie: www.tydenmozku.cz

Poučit veřejnost o nejnovějších výzkumech a objevech v neurovědách chce 21. ročník Týdne mozku. Festival proběhne od 11. do 17. března 2019 v prostorách Akademie věd ČR na Národní v Praze a v rámci programu vystoupí nejen vědecké hvězdy.

Od pondělí do pátku se návštěvníci budou moci zúčastnit přednášek Cyrila Höschla, Soni Nevšímalové nebo i zakladatele festivalu Josefa Syka. Kromě přednášek pak bude probíhat nejrůznější doprovodný program vhodný i pro děti. Představí se iQLANDIA a Memory park, stejně tak jsou v programu i zajímavé workshopy jako Fobie ze zvířat a jak se jich zbavit nebo Hlavolamy ve výuce.

Festivalový víkend pak bude patřit výhradně doprovodnému programu, optickým iluzím, elektrodílnám nebo virtuální realitě. Celá akce je zdarma, na přednášky je ale nutné předem se registrovat a přijít alespoň 10 minut před začátkem. Stejně tak je nutná rezervace místa i na některé workshopy, vše jde provést online na stránce www.tydenmozku.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Atmosféra Venuše inspirovala výzkumníky k vývoji nové technologie, která zabraňuje znečištění ovzduší

Superhrdinové v reálném životě. Záchranáři začnou používat tryskové obleky

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…