Festival Týden mozku představí nejnovější objevy z výzkumu

Zdroj fotografie: www.tydenmozku.cz

Poučit veřejnost o nejnovějších výzkumech a objevech v neurovědách chce 21. ročník Týdne mozku. Festival proběhne od 11. do 17. března 2019 v prostorách Akademie věd ČR na Národní v Praze a v rámci programu vystoupí nejen vědecké hvězdy.

Od pondělí do pátku se návštěvníci budou moci zúčastnit přednášek Cyrila Höschla, Soni Nevšímalové nebo i zakladatele festivalu Josefa Syka. Kromě přednášek pak bude probíhat nejrůznější doprovodný program vhodný i pro děti. Představí se iQLANDIA a Memory park, stejně tak jsou v programu i zajímavé workshopy jako Fobie ze zvířat a jak se jich zbavit nebo Hlavolamy ve výuce.

Festivalový víkend pak bude patřit výhradně doprovodnému programu, optickým iluzím, elektrodílnám nebo virtuální realitě. Celá akce je zdarma, na přednášky je ale nutné předem se registrovat a přijít alespoň 10 minut před začátkem. Stejně tak je nutná rezervace místa i na některé workshopy, vše jde provést online na stránce www.tydenmozku.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Konec pesticidů v přírodě. Češi vynalezli jedinečnou technologii pro čištění vody

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.