Facebook přispěje na boj s koronavirem 20 milionů dolarů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Tobias Dziuba, Pexels

Každý, kdo může, se snaží v této době pomoci. Nejen studenti vysokých škol se zapojují do pomoci v nemocnicích, ale i milionáři nasazují své síly. Patří sem i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, který založil sbírku pro boj s koronavirem. Jeho firma přispěje 20 milionů dolarů.

Pátý nejbohatší člověk planety Zuckerberg zareagoval na snahu lidí pomoci v aktuální situaci. „Mnoho lidí nám říkalo, že chtějí pomoci v boji s koronavirem, ale nejsou si jistí jak. A tak jsme ve spolupráci s Nadací Spojených národů a Světovou zdravotnickou organizací spustili COVID-19 Solidarity Response Fund, kde může kdokoliv přispět,“ napsal dnes na Facebooku Mark Zuckerberg a připojil zmíněný fundraiser. Cílová částka sbírky je nastavena na 10 milionů dolarů (více než 236 milionů korun), a to proto, že právě 10 milionů dolarů dorovná samotný Facebook. Asi hodinu po jejím zveřejnění bylo vybráno přes pět milionů korun od téměř pěti tisíc lidí. Dalších 10 milionů dolarů pak sociální síť věnuje nadaci Centers for Disease Control and Prevention.

Pětatřicetiletý miliardář není jediný, kdo se snaží pomoci. Nadace Billa a Melindy Gatesových v únoru oznámila, že na hledání vakcíny přispěje 100 miliony dolarů. Do pomoci se zapojil i aktuálně nejbohatší Číňan Jack Ma, který daroval přes svou nadaci na boj proti koronaviru 14 milionů dolarů. Třetí nejbohatší muž světa Bernard Arnault zase finančně podpořil Čínský červený kříž. V boji s nemocí se angažuje postupně čím dál více vlivných osobností, kterým není situace ve světě lhostejná.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

V České republice už fungují první rouškomaty

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec