Volby do evropského parlamentu, které mají proběhnout v období 6. až 9. června, jsou považovány za zranitelné vůči tzv. fakenews (falešným zprávám). Společnosti působící v oblasti sociálních médií (TikTok, X, Facebook či Instagram), budou muset vytvořit armádu ověřovatelů faktů a moderátorů se společnou znalostí 24 jazyků Evropské unie, uvádí The Guardian.
Hlavním cílem je boj proti dezinformačním kampaním, které může vést Rusko nebo další subjekty včetně krajní pravice. Nová pravidla vyplývají ze zákona EU o digitálních službách (DSA), který reguluje obsah na sociálních sítích, a navazují na únorovou veřejnou diskuzi s občanskou veřejností a skupinami pro pozorování voleb.
„Volby do Evropského parlamentu jsou obzvláště zranitelné a je třeba zavést zvláštní opatření,“ uvedl podle The Guardian euroevropský úředník při představování nových postupů. Podle těchto pokynů budou muset společnosti přijmout šest opatření, včetně zřízení týmů pro ověřování faktů v rodném jazyce a jednotek pro posuzování rizik.
Informace o volbách a možnostech hlasování informuje web elections.europa.eu. List kandidátů za Česko zveřejnilo v druhé polovině dubna Ministerstvo vnitra ČR.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní
Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …