Vývojová porucha čtení nemusí být něco špatného. Ano, ti, kteří jí trpí, mají problém se čtením, což ale nemusí znamenat, že by byli méně inteligentní. Naopak se ukazuje, že mají vyvinutější jiné schopnosti a díky nim mění svět, píše server 100+1 zahraniční zajímavost.
Dyslexie postihuje 2 % dětí, v lehčí formě ale může trápit i pětinu populace. Sice kvůli ní lidé nemají pozitivní vztah ke čtení a někdy je může brzdit při výuce, může to být ovšem také výhoda. Podle výzkumů jejich mozek funguje trochu odlišněji – o problémech uvažují komplexně, mají lépe vyvinutou prostorovou představivost a bohatou fantazii. Jen je potřeba jim dát prostor své schopnosti využít a nelpět na klasických postupech.
Lidé trpící dyslexií se často prosazují v technologických oborech, designu nebo architektuře. Spousta úspěšných podnikatelů a inovátorů touto poruchou trpí. Podle všeho mezi nim byl Leonardo da Vinci nebo Albert Einstein.
Zdroj: 100+1 zahraniční zajímavost
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to
Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…