Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Domy dětí a mládeže nabízejí dětem pomoc s učením. Anonymně a zdarma

Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Zatímco některé děti si pochvalují, že díky distanční výuce nemusí každé ráno vstávat do školy, jiné mohou mít potíže s pochopením látky, kterou jim často učitel kvůli omezené možnosti setkávání nemůže důkladně vysvětlit. Pomoci školákům se nyní po celé republice snaží domy dětí a mládeže a střediska volného času, které dětem nabízejí online konzultace. „Pedagogové volného času pomáhají neformálním způsobem s formálními požadavky škol,“ uvádí zapojené středisko v Praze.

Program tvůrci nazvali Klub anonymních záškoláků. Prostřednictvím online lekcí si v rámci něj mohou studenti procvičit probíranou látku či se zábavnou formou naučit něco nového. Portál však nabízí také individuální konzultace. Žák může do systému zadat svůj požadavek, načež se mu do několika dnů ozve pedagog s příslušnou odborností a domluví si online setkání.

Podle předsedy Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže Libora Bezděka se do služby zapojilo asi 200 zařízení po celé republice. Dětem tak budou pomáhat až tisíce volnočasových pedagogů. Služba nicméně není určená pouze dětem, které ve střediscích již v minulosti navštěvovaly volnočasové kroužky. Slouží všem, kteří to potřebují, přičemž žák a pomáhající učitel nemusí být ani ze stejného kraje.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.