Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Díky projektu Pojďte do školky! přešla řada dětí do běžných školek

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dvouletý projekt Člověka v tísni Pojďte do školky! zaměřený na vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí přinesl toto léto první výsledky. Řada těchto dětí z předškolních klubů přešla do běžné mateřské školky. Součástí programu je i vzdělávání učitelů k výuce dětí, které potřebují speciální podporu.

Projekt Pojďte do školky!, na kterém se podílí kromě Člověka v tísni dalších osm partnerských organizací, se již dva roky zabývá dětmi v sociálně vyloučených lokalitách. Poslední dobou se pracovníci snažili děti navrátit z předškolních klubů do běžných školek a vytvořili tak adaptační dny. Spočívalo to v tom, že se děti na jeden den zapojily do programu v běžné mateřské školce.

Podle mediálního koordinátora programů sociální integrace Člověka v tísni Martina Kovalčíka byl přechod z klubů do školek bezproblémový. „Mluvili jsme o tom, co dělat, aby se ty světy potkaly. A najednou se zjistilo, že to vůbec není problém. Rozhodně ho nemají děti, ty děti z předškolek berou jako dalšího parťáka,“ řekl pro ČTK Kovalčík.

Součástí programu je i vzdělávání pedagogů. Zatím bylo proškoleno asi dva tisíce šest set učitelů se zaměřením na výuku dětí, které potřebují speciální podporu. V pěti kurzech se kantoři učí, jak přistupovat k výuce jak u sociálně znevýhodněných dětí, tak i například cizinců, kteří neumějí moc dobře česky. Organizátoři si zatím projekt chválí a především jsou rádi za dobrou komunikaci jak s rodiči dětí, tak s institucemi.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.