Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Díky projektu Pojďte do školky! přešla řada dětí do běžných školek

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dvouletý projekt Člověka v tísni Pojďte do školky! zaměřený na vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí přinesl toto léto první výsledky. Řada těchto dětí z předškolních klubů přešla do běžné mateřské školky. Součástí programu je i vzdělávání učitelů k výuce dětí, které potřebují speciální podporu.

Projekt Pojďte do školky!, na kterém se podílí kromě Člověka v tísni dalších osm partnerských organizací, se již dva roky zabývá dětmi v sociálně vyloučených lokalitách. Poslední dobou se pracovníci snažili děti navrátit z předškolních klubů do běžných školek a vytvořili tak adaptační dny. Spočívalo to v tom, že se děti na jeden den zapojily do programu v běžné mateřské školce.

Podle mediálního koordinátora programů sociální integrace Člověka v tísni Martina Kovalčíka byl přechod z klubů do školek bezproblémový. „Mluvili jsme o tom, co dělat, aby se ty světy potkaly. A najednou se zjistilo, že to vůbec není problém. Rozhodně ho nemají děti, ty děti z předškolek berou jako dalšího parťáka,“ řekl pro ČTK Kovalčík.

Součástí programu je i vzdělávání pedagogů. Zatím bylo proškoleno asi dva tisíce šest set učitelů se zaměřením na výuku dětí, které potřebují speciální podporu. V pěti kurzech se kantoři učí, jak přistupovat k výuce jak u sociálně znevýhodněných dětí, tak i například cizinců, kteří neumějí moc dobře česky. Organizátoři si zatím projekt chválí a především jsou rádi za dobrou komunikaci jak s rodiči dětí, tak s institucemi.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Radostná zpráva z vodního světa. Na Hejnickém potoce žijí kriticky ohrožené mihule potoční

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.