Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Člověk v tísni odstartoval sbírku na podporu vzdělávání v Česku

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Organizace Člověk v tísni spustila druhý ročník sbírky nazvané Lepší škola pro všechny. Organizace, která spolupracuje s více než polovinou všech škol v Česku, ze sbírky podpoří provoz předškolních klubů pro nejchudší, školení učitelů nebo projekty pro aktivní žáky, jejž chtějí zlepšovat své prostředí.

„Spolupracujeme s učiteli i žáky na 3 300 školách v Česku. Působíme tam, kde chybí podpora státu. Učíme učitele pracovat s různě nadanými dětmi. Chceme, aby si žáci nejen něco zapamatovali, ale hlavně rozvíjeli svoje dovednosti a chápali svět v souvislostech. Doučujeme společně s dobrovolníky děti ohrožené školním neúspěchem,” vysvětlil ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

V loňské sbírce organizátoři vybrali šest milion korun a díky tomu podpořili například dvanáct předškolních klubů, stovce studentů umožnili individuální kariérní poradenství, přes dvě stě dětí začali doučovat dobrovolníci a osmdesát učitelů se zúčastnilo semináře Jednoho světa na školách.

Ze sbírky navíc Člověk v tísni podporuje také aktivní žáky a studenty, kteří zlepšují prostřední ve své obci. V Karlových Varech například místní žáci vybudovali bylinkovou zahradu, která nyní slouží k setkávání generací. V Potěhách zase žáci pomocí dotazníků zjistili, že ve vsi nejvíc chybí dětské hřiště, pomocí prodejních jarmarků se jim podařilo získat dostatečnou částku a hřiště vybudovali.

Související články

Ze světa

Penny z každé jízdy pomáhá mladistvým

Z domova

Češi souhlasí: tuzemské školy jsou kvalitní

Inspirace

Zlíňané darovali 129 jízdních kol dětem v Africe

Společnost

Odborník na čokoládu z Cambridge

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.