Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Člověk v tísni nabízí online kurz o klimatických změnách zdarma

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Unsplash.com

Klimatická změna podle vědců nepochybně probíhá, veřejnost jí ale stále nevěnuje dost pozornosti. Ke změně tohoto vnímání chce přispět Člověk v tísni. Vytvořil proto online kurz Klimatická změna, který zpřístupnil všem zájemcům zdarma.

„Materiál řeší mimořádně aktuální problematiku, která v současné době prudce nabývá na důležitosti. Stala se z ní politická a ekonomická otázka první velikosti, kterou řeší vrcholní politikové ve všech zemích,“ hodnotí kurz profesor Bedřich Moldan. Kurz je otevřen všem, zvlášť doporučen je pak pedagogům. „Chceme, aby pomohl přinést závažné, aktuální a složité téma změny klimatu do výuky takovým způsobem, který bude v žácích rozvíjet porozumění problému, schopnosti hledat řešení a který bude podporovat aktivní naději, že změnu klimatu lze zvládnout,“ vysvětluje jeho spoluautorka Veronika Ambrozyová.

Kurz je rozčleněn do osmi kapitol, které lze procházet libovolnou rychlostí. Po přihlášení je možné automaticky pokračovat tam, kde jste minule skončili, nebo si téma projít od začátku. Obsah staví na výrocích odborníků, kteří na problém nahlíží z různých úhlů – z hlediska přírodních věd, společenských věd i psychologie. V rámci výuky je kurz doporučen zejména učitelům 2. stupně základních škol a učitelům středních škol, pro tyto účely v něm lze najít i konkrétni tipy, každopádně projít jím může každý zájemce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.