Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Deset tisíc dětí z chudších poměrů bude moct obědvat zadarmo

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollar Photo Club

Projekt Obědy do škol financuje už třetím rokem polední stravování dětí ze sociálně slabých rodin. I děti z nemajetných rodin tak mohou poobědvat se svými kamarády ve školních jídelnách. Pro některé rodiče totiž suma na obědy představuje nemalý zásah do rodinného rozpočtu.

Stát přispívá na obědy těm dětem, jejichž rodiče pobírají dávky v hmotné nouzi. Sponzorování obědů tak pomáhá rodinám nejenom po finanční stránce, ale děti se navíc nemusí dále cítit vyčleněné z kolektivu ostatních spolužáků. Projekt celkově podpoří přibližně deset tisíc dětí.

Nápad původně vzešel z hlav učitelů, družinářek a ředitelů škol. Zaštiťován je nejen Ministerstvem, ale i organizací Women for Women. Do projektu se zapojilo několik krajů. Patří mezi ně Liberecký kraj, Jihomoravský, Vysočina a Praha. Nově přibydou na seznam i kraje Královéhradecký, Moravskoslezský, Karlovarský a Plzeňský.

 

Zdroj: irozhlas.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.