Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čokolády Quality Street se zbavují svých ikonických obalů, aby omezily plastový odpad

Ilustrační foto: Pixabay

Jedny z nejznámějších čokolád ve Spojeném království procházejí úpravou šetrnou k životnímu prostředí, informuje server Euro News.

Po 86 letech se čokolády Quality Street už nebudou balit do barevných fólií a plastových obalů. Místo toho budou pamlsky vyráběné firmou Nestlé zabaleny do recyklovatelného voskovaného papíru. Tento ekologický krok pomůže omezit 2,5 miliardy obalů, které každý rok končí na skládce. Firma Nestlé byla již dříve kritizována za svoji masivní produkci plastových obalů.

V roce 2021 označila zpráva ekologické nevládní organizace Break Free From Plastic společnost Nestlé za jednoho ze čtyř největších znečišťovatelů plasty na světě. Seznamu dominovaly i firmy PepsiCo, Coca-Cola a Unilever.

Kdy budou nové obaly Quality Street uvedeny na trh?

Nové obaly budou postupně zaváděny v průběhu následujících týdnů a měsíců. Devět z jedenácti oblíbených kvalitních čokolád bude mít nový obal. Barvy představující různé druhy čokolády zůstanou stejné.

Společnost Nestlé toto rozhodnutí dlouho zvažovala, uvedla Cheryl Allen, vedoucí oddělení udržitelnosti společnosti. „Myslíme si, že jsme s redesignem obalů odvedli opravdu dobrou práci, a věříme, že lidé budou reagovat pozitivně,“ dodává.

Ilustrační foto: Pixabay

Jak etické jsou čokolády Quality Street?

Zaváděný krok je výhrou pro životní prostředí. Aktivisté však kritizují mateřskou společnost Nestlé za další ekologické a etické nedostatky. Ethical Consumer, britská spotřebitelská organizace, kritizuje „špatný přístup“ společnosti k získávání kakaa.

Nestlé také obdrželo nejhorší možné hodnocení organizace za práva zvířat, průmyslové zemědělství a testování na zvířatech.

Mluvčí společnosti se pro Ethical Consumer vyjádřil, že Nestlé hodlá do roku 2025 celosvětově používat pouze neklecová vejce pro výrobu všech svých potravinářských produktů a sdílí negativní postoj společnosti k testování na zvířatech.

My můžeme jenom doufat, že celosvětově známá společnost dostojí svému slibu a uplatní všechny kroky potřebné k tomu, aby se v budoucnu mohla označovat za stoprocentně ekologickou a etickou značku.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

Vojtěch Kovařík je jedním z nejznámějších českých umělců v zahraničí. Že jste o něm ještě neslyšeli?

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…