Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Co dělá covid s naším mozkem? Festival o neurovědách se tentokrát uskuteční online

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Ohrožuje covid-19 činnost našeho mozku? A jaké jsou nejnovější objevy ve výzkumu tohoto tajuplného orgánu? Odpovědi na tyto i mnohé další zvídavé otázky přinese tradiční festival Týden mozku, který letos proběhne on-line.

Zahájení 22. ročníku festivalu Týden mozku letos připadá na pondělí 15. března. Přednášky o neurovědách a nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku budou vysílány živě. Zájemci je mohou sledovat vždy v odpoledních a podvečerních hodinách na YouTube kanálu Akademie věd ČR a také na facebookovém profilu Týden mozku. Většina přednášek bude dostupná i ze záznamu. Chystá se také doprovodný program v podobě promítání filmů, workshopů a interaktivních cvičení.

Neurovědec a zakladatel tradice festivalu profesor Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Zdroj fotografie: tydenmozku.cz

Harmonogram bude zveřejněn v pondělí 8. března na webových stránkách festivalu. Organizátoři však již avizovali, že se odborníci dotknou i velmi aktuálních a ožehavých témat. „Mnozí z nich připojí i aktuální informaci o tom, jak covid-19 ohrožuje činnost našeho mozku a jaké jsou dlouhodobé následky pandemie na naši nervovou a duševní činnost“, láká na letošní ročník festivalu profesor Josef Syka.

Zdroj fotografie: Jana Plavec

Týden mozku je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998. Akci organizuje Středisko společných činností AV ČR, Ústav experimentální medicíny AV ČR a Česká společnost pro neurovědy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…