Chlapec musí být kvůli nádoru doma, lidé ho chodí bavit k oknu

Zdroj fotografií: mightyquinn.godaddysites.com

Malý Quinn byl chlapec jako každý jiný, který se chystal slavit své třetí narozeniny. Právě tehdy se ale život jeho i jeho rodiny obrátil vzhůru nohama, když chlapci objevili mozkový nádor, tzv. meduloblastom. Chlapec prodělává složitou léčbu a rodina o průběhu informuje skrze facebookovou stránku – tam se také zrodil skvělý nápad.

Vinou léčby musí Quinn pobývat doma bez možnosti trávit čas venku na čerstvém vzduchu. Možnosti zábavy mezi čtyřmi stěnami ovšem nejsou neomezené, což poznal na vlastní kůži i sám chlapec, který dny doma nesnáší právě nejlépe. Když se o tom zmínili na facebookové stránce jeho rodiče, netrvalo dlouho a sledující přišli s originální myšlenkou. Přinést chlapci zábavu až do domu a zprostředkovat mu ji jedinou možnou cestou – přes okno.

Pod Quinnovým oknem se tak už vystřídali zástupci místní policie, spolužáci jeho sestry nebo i úplně cizí lidé. Někteří si chodí popovídat, jiní přinesou dárek nebo představí třeba taneční číslo. Tyto fotografie sdílí rodina na svém webu pod trefným názvem Quinn-dow (z anglického window – okno).

Autor článku

Kristýna Motlová