Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čeští studenti získali prvenství se svým návrhem obuvi

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: zcu.cz

Studenti Západočeské univerzity v Plzni zvítězili v evropské soutěži: Shake the future of the footwear sector. V Miláně ohromili svým návrhem boty, která jakoby plave na objemné třídílné podrážce. Koncept oceněné obuvi klade důraz na ekologii a zapojuje zákazníka do procesu navrhování. Studenti uspěli v konkurenci týmů z Portugalska, Španělska a Itálie.

Prvenství získala studentka Michaela Šimůnková a Adam Frk pod záštitou vedoucí ateliéru Helenou Krbcovou. Návrh boty je založen na konceptu udržitelnosti, designu a sociální sítě. „Při navrhování vzhledu boty jsme se snažili zahrnout mnoho funkčních prvků, abychom zajistili co nejvyšší komfort a funkčnost. Snažili jsme se přemýšlet o všech aspektech výroby boty, od počátečního nápadu a designu až po to, jak by se zákazník mohl podílet na návrhu produktu, ale také o tom, jaký dopad by měla naše obuv na životní prostředí,“ popsali návrh studenti.

Boty jsou vyrobeny z biologicky odbouratelných materiálů – kůže a její imitace a polyuretanu. Koncept přichází s nápadem prodávat boty skrze volně dostupné aplikace. „Součástí našeho projektu je budování komunity prostřednictvím aplikace, pomocí níž si lidé budou navrhovat své boty, vybírat materiály, barvy a sdílet své návrhy s ostatními,“ doplnil Adam Frk.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…