Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čeští studenti získali prvenství se svým návrhem obuvi

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: zcu.cz

Studenti Západočeské univerzity v Plzni zvítězili v evropské soutěži: Shake the future of the footwear sector. V Miláně ohromili svým návrhem boty, která jakoby plave na objemné třídílné podrážce. Koncept oceněné obuvi klade důraz na ekologii a zapojuje zákazníka do procesu navrhování. Studenti uspěli v konkurenci týmů z Portugalska, Španělska a Itálie.

Prvenství získala studentka Michaela Šimůnková a Adam Frk pod záštitou vedoucí ateliéru Helenou Krbcovou. Návrh boty je založen na konceptu udržitelnosti, designu a sociální sítě. „Při navrhování vzhledu boty jsme se snažili zahrnout mnoho funkčních prvků, abychom zajistili co nejvyšší komfort a funkčnost. Snažili jsme se přemýšlet o všech aspektech výroby boty, od počátečního nápadu a designu až po to, jak by se zákazník mohl podílet na návrhu produktu, ale také o tom, jaký dopad by měla naše obuv na životní prostředí,“ popsali návrh studenti.

Boty jsou vyrobeny z biologicky odbouratelných materiálů – kůže a její imitace a polyuretanu. Koncept přichází s nápadem prodávat boty skrze volně dostupné aplikace. „Součástí našeho projektu je budování komunity prostřednictvím aplikace, pomocí níž si lidé budou navrhovat své boty, vybírat materiály, barvy a sdílet své návrhy s ostatními,“ doplnil Adam Frk.

Související články

Inspirace

SLOU Days nabídnou v Praze možnosti udržitelného životního stylu

Inspirace

Noví studenti Západočeské univerzity budou mít MHD zdarma

Inspirace

Nejlepší v třídění odpadu jsou v Česku obyvatelé Jihlavy

Inspirace

Knihovnou roku 2017 je městská knihovna ve Slavičíně

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.