Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká republika patří k nejatraktivnějším zemím pro investory

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Celosvětový žebříček nejatraktivnějších zemí pro investory, který každoročně sestavuje společnost IBM, zařadil letos Českou republiku na čtrnácté místo. Zatímco před dvěma lety obsadilo Česko 38. místo, teď si výrazně polepšilo. Údaje svědčí o tom, že Česká republika je díky svým kvalitám pro zahraniční investory stále zajímavější.

„Investiční aktivita na celosvětové úrovni se v roce 2014 vrátila k růstu,“ uvedli zástupci firmy BM ve své studii. „Východoevropské země obecně přitáhly méně zahraničních investic s výjimkou České republiky, která po několika slabých letech zaznamenala nárůst počtu investičních projektů i vytvořených pracovních míst,“ doplnili. Podle expertů za zájem investorů o Českou republiku může místní levná a kvalifikovaná pracovní síla, stabilní ekonomické a politické prostředí či možnost proniknout jak domácí, tak na evropský trh.

Společnost IBM ve své studii Global Location Trend mimo jiné hodnotila i země podle počtu nově vzniklých pracovních míst při přepočtu na obyvatele. V této statistice se Česká republika umístila dokonce na třetím místě. Lepší poměr nových pracovních míst na hlavu měla v daném roce jen Makedonie a Spojené arabské emiráty. Obecně nejvíc nových pracovních míst vzniklo v USA, Číně a Indii. Žebříček zemí, ve kterých přibylo nejvíce pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou, pak vede Irsko, za ním je Švýcarsko a Švédsko.

Související články

Z domova

Český zámecký hotel je osmý nejlepší na světě

Společnost

Brno je 37. nejlepší místo k žití na světě

Podle čtenářů amerického webu je pražské Klementinum nejkrásnější knihovnou na světě

Z domova

Karlova univerzita patří mezi 500 nejlepších světových univerzit

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory