Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čeká nás rok ve znamení prodloužených víkendů. Které svátky připadnou na všední dny?

Zdroj ilustračních fotografií: Freepik, Pexels

Při pohledu do kalendáře tentokrát můžeme zajásat. Většina státních svátků v roce 2021 totiž připadá na všední den, a mnozí z nás se tak dočkají pracovního volna. Některé sváteční dny navíc příjemně prodlouží víkend.

Rok 2021 prodlouženým víkendem zahájíme a dalšího se už tradičně dočkáme v období Velikonoc, které letos vycházejí na začátek dubna. Dva květnové svátky pozitivní bilanci dočasně zvrátí – oba totiž připadají na sobotu. V červenci nám to však Cyril a Metoděj společně s mistrem Janem Husem bohatě vynahradí. Jejich odkaz si připomeneme v pondělí a v úterý, a tak si na jejich počest dopřejeme hned čtyřdenní volno.

Také podzim prodlouženým víkendům přeje – stačí přihodit nějaký ten den dovolené navíc. Zářijový Den české státnosti připadá na čtvrtek a říjnový Den vzniku Československa na úterý. Den boje za svobodu a demokracii, který si připomínáme 17. listopadu, tentokrát oslavíme ve středu.

A jak to bude o Vánocích? Vánoční prodloužený víkend bude, ale jen jeho nejkratší možná varianta. Štědrý den totiž v roce 2021 připadá na pátek a následující vánoční svátky tak „spolknou“ sobotu a neděli.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.