Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čeká nás rok ve znamení prodloužených víkendů. Které svátky připadnou na všední dny?

Zdroj ilustračních fotografií: Freepik, Pexels

Při pohledu do kalendáře tentokrát můžeme zajásat. Většina státních svátků v roce 2021 totiž připadá na všední den, a mnozí z nás se tak dočkají pracovního volna. Některé sváteční dny navíc příjemně prodlouží víkend.

Rok 2021 prodlouženým víkendem zahájíme a dalšího se už tradičně dočkáme v období Velikonoc, které letos vycházejí na začátek dubna. Dva květnové svátky pozitivní bilanci dočasně zvrátí – oba totiž připadají na sobotu. V červenci nám to však Cyril a Metoděj společně s mistrem Janem Husem bohatě vynahradí. Jejich odkaz si připomeneme v pondělí a v úterý, a tak si na jejich počest dopřejeme hned čtyřdenní volno.

Také podzim prodlouženým víkendům přeje – stačí přihodit nějaký ten den dovolené navíc. Zářijový Den české státnosti připadá na čtvrtek a říjnový Den vzniku Československa na úterý. Den boje za svobodu a demokracii, který si připomínáme 17. listopadu, tentokrát oslavíme ve středu.

A jak to bude o Vánocích? Vánoční prodloužený víkend bude, ale jen jeho nejkratší možná varianta. Štědrý den totiž v roce 2021 připadá na pátek a následující vánoční svátky tak „spolknou“ sobotu a neděli.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se vypořádat s depresí? Pomůže český film

Lidé dokážou slyšet jako netopýr. Jak si lze osvojit echolokaci?

Česká kvalitní zelenina a ovoce přímo z pole: samosběry lákají nízkou cenou

Naděje pro pacienty s rakovinou. Nový lék zaznamenal stoprocentní úspěšnost

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…