Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rok 2022 podle kalendáře. Na kolik prodloužených víkendů se můžeme těšit?

Ilustrační foto: Depositphotos

Přemýšlíte už nad dovolenou na příští léto? V některých letech je k nám kalendář z hlediska volných dnů vstřícnější a nabízí ideální prodloužené víkendy nebo delší volno kolem Vánoc. I rok 2022 nám nějaké dny dovolené ušetří. Přinášíme jejich přehled a vy můžete rovnou začít plánovat!

První potenciálně volný den připadá hned na první den roku, což bude ale tentokrát sobota. Díky následující neděli si však přece jen volno trochu prodloužíme a nástup do práce se tak pro většinu lidí odloží na 3. ledna. Zárukou volna jsou každoročně Velikonoce, které příští rok nabídnou sváteční volno na Velký pátek a Velikonoční pondělí ve dnech 15. a 18. dubna.

Duo květnových svátků stejně jako letos mnoho radosti neudělá, protože oba připadají opět na víkend, tentokrát na neděli. Vynahradí to hned následující dvojice – připomenutí Cyrila a Metoděje stejně jako Jana Husa připadne na všední den. Sváteční úterý a středa začátkem července doplněné o jeden den dovolené navíc a předcházející víkend už dohromady dávají slušných pět dní odpočinku nebo aktivního poznávání.

Podzim je u nás na svátky velmi bohatý a dobrá zpráva je, že všechny budou tentokrát ve všední den. Svatého Václava si připomeneme ve středu 28. září, vznik samostatného Československa v pátek o měsíc později a sametovou revoluci ve čtvrtek 17. listopadu.

Posledními svátky v roce, a pro mnohé těmi nejoblíbenějšími, jsou Vánoce. Protože jde o tři sváteční dny za sebou, vždycky se protnou i s nějakým pracovním dnem, v roce 2022 to ale bude v nejmenší možné míře. Štědrý den totiž vychází na sobotu a další dva svátky vánoční tak na neděli a pondělí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český trpasličí leknín je nejmenší na světě

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Novinařina mi občas chybí, ale jsem teď spokojen u piva, říká Tomáš Drahoňovský

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…