Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno na srdci, Brno na jazyku. Koupí charitativní kuchařky zachráníte oblíbené podniky

2 minuty radosti
Kniha Brno na srdci, Brno na jazyku. Zdroj fotografie: NF Signatures of Moravia

Tři ocásci, 4pokoje nebo Kabaret Špaček. Chybí vám oblíbené brněnské podniky? Podpořit je můžete koupí zbrusu nové kuchařky Nadačního fondu Signatures of Moravia. V knize nahlédnete pod pokličku třiceti populárních restaurací a kaváren. Na srdci vás bude hřát, že všechny utržené peníze budou rozděleny mezi dané podniky. Na jazyku si pak vychutnáte desítky receptů od samotných mistrů kuchařů.

Kniha Brno na srdci, Brno na jazyku není klasická kuchařka. Kromě inspirativních receptů totiž přináší i příběhy restaurací a jejich majitelů. „Vybírali jsme místa, která jsou známá svojí kvalitní gastronomií, a stojí za nimi silný příběh, zajímavá historie nebo jedinečná architektura. Všechny podniky do provozu kromě nemalých financí vkládají i velký kus svého srdce a nadšení,“ vysvětluje Hana Novosadová z Nadačního fondu Signatures of Moravia.

Tým NF Signatures of Moravia. Zdroj fotografie: NF Signatures of Moravia

I velmi oblíbené restaurace se ale kvůli opatřením, která jsou spojená s nouzovým stavem, ocitají ve velké ekonomické nejistotě. Charitativní kuchařka jim má proto alespoň částečně pomoci náročnou dobu přečkat. „Veškerý zisk z prodeje bude rovnoměrně rozdělen mezi všech třicet zúčastněných podniků,“ dodává Novosadová.

Unikátní kuchařku si zájemci mohou už nyní objednat online, a to hned v několika variantách. Kromě samotné knihy totiž Nadační fond nabízí i speciální dárkové balíčky. Knihu v nich doplňují nejrůznější gurmánské produkty a ingredience pro vaření. Od 18. listopadu pak bude kuchařka k dostání také v kamenné prodejně bezobalového obchodu Haná v pasáži Sfinx nebo v některých podnicích, které jsou v knize uvedeny.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.