Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace pro děti i rodiče. Aplikace Markétina dopravní výchova vzdělává žáky online

Zdroj fotografií: Policie.cz

Tisícům školáků se změnil ze dne na den život a musí se učit z domova. Vznikají tak nejrůznější iniciativy a projekty, které se jim snaží vzdělávání usnadnit a pokud možno zpříjemnit. Zapojil se i Tým silniční bezpečnosti s novou webovou aplikací. Díky ní si mohou žáci základních škol procvičovat znalosti z dopravní výchovy. Na výběr mají z osmi okruhů, které zahrnují více než 900 testových otázek.

Aplikace má usnadnit dopravní výuku. „Někteří pedagogové, rodiče i děti v posledních dnech a týdnech tápou, jakou formou pokračovat ve vzdělávání. Online prostředí je s ohledem na situaci nejdostupnější. Proto i část dopravní výchovy jsme přesunuli právě tam,“ dodává Markéta Novotná z Týmu silniční bezpečnosti.

Praxe je jednoduchá. Žák si vybere z jakékoli kategorie test. Při jeho spuštění se mu vygeneruje deset náhodných otázek, na které postupně odpovídá ze tří nabízených možností. Okamžitě se mu přitom zobrazí, jestli zvolil správné nebo chybné řešení. U všech správných odpovědí navíc nalezne student zdůvodnění. Novinku připravil Tým silniční bezpečnosti, BESIP, Asociace Záchranný kruh a portál Bezpečné cesty v rámci projektu Markétina dopravní výchova. Posláním projektu je vytvořit prostředí, které bude sloužit k výchově a vzdělávání dětí i dospělých.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu