Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aby mozek nezlenivěl. Na jihomoravské školáky čekají Chytré prázdniny

Ilustrační foto: Freepik

Vstup zdarma do šesti institucí na jižní Moravě a pravidelný zpravodaj s dalšími tipy na zajímavá místa a výlety. Jihomoravský kraj opět připravil projekt Chytré prázdniny, aby dětem zpřístupnil instituce zaměřené na vědu, techniku, historii či poznání.

Volné vstupenky dostanou všichni žáci prvního stupně základních škol v Jihomoravském kraji, kterých je celkem okolo čtyřiceti tisíc. „Po loňských prázdninách naši zemi zasáhla pandemie nemoci covid-19 ještě větší silou než na jaře roku 2020. Děti byly téměř celý školní rok na distanční výuce. Rádi bychom je i jejich rodiny motivovali, aby prožily krásné prázdniny a poznávaly svůj kraj,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich, který akci spolu s brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou zaštiťuje.

Do projektu je zapojených šest institucí, mezi něž patří Vida! science centrum v Brně, muzeum regionální archeologie, historie a zemědělských strojů v Boskovicích nebo brněnská zoo. „Všechny zapojené instituce si připravily bohatý program, který stojí za zhlédnutí. Věříme, že i tato akce pomůže lokálnímu cestovnímu ruchu se po dlouhé vynucené přestávce nadechnout,“ dodala Vaňková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dovolte si dovolenou. Jak cestovat s málo penězi, ale velkými zážitky?

Jak být produktivnější a ulevit si od stresu? Vyzkoušejte hlubokou práci

Změna v solárních panelech na polích – nemusí jen zabírat místo, mohou se u nich pěstovat plodiny

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…