Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zůstaňte aktivní i doma. Přinášíme tipy na bezplatné fitness aplikace, které stojí za to vyzkoušet

Zdroj ilustrační fotografie: Pickpik

Zdravý pohyb je dnes snad ještě důležitější než kdy dřív. Sport chrání tělo před civilizačními chorobami, uvolňuje psychické napětí a posiluje organismus. Pro inspiraci vám přinášíme tipy na aplikace, se kterými můžete bezplatně cvičit prakticky kdekoliv.

Fitfab Strong

Čtyřtýdenní fitness program Fitfab Strong se skládá z kombinace až šesti různých lekcí zaměřených na jednotlivé svalové partie. Mezi cvičení na posilování svalstva a vytrvalost autorka programu Andy Pavelcová zařadila i tanec, jógu či pilates. Lekce jsou dostupné zdarma na kanálech Youtube a Vimeo. Cvičit tak můžete prakticky kdekoliv.

Fitfab nabízí paletu videolekcí zaměřených na různé svalové skupiny. Zdroj fotografie: Fitfab

Zájemci si mohou podle vlastních preferencí vybrat z pěti různých programů. Fitfab nabízí programy pro začátečníky, pokročilé, pro děti či pro těhotné ženy, všechny ve dvou úrovních obtížnosti. Všechny lekce navíc doprovází živá hudba. „Stále nedokážu uvěřit, že se mi povedlo dát dohromady tým lidí, který namotivuje celou naši republiku nazout tenisky a cvičit. Aby si zamilovali pohyb, aby si věřili a aby byli vždy lepší než včera,“ uvedla Pavelcová.

Fitify

Česká aplikace pro chytré telefony Fitify nabízí přes 850 cviků na posilování, vytrvalost, protahování a hubnutí. Pokud máte doma cvičební pomůcky, jako je medicinbal, činky, bosu nebo kettleball, v aplikaci se dozvíte, jak je efektivně používat. Cvičení doprovází hlasový trenér i názorná videa.

Uživatelé si mohou sestavit týdenní fitness a workout plány na míru, které vychází ze zadaných osobních informací. Navíc aplikace obsahuje 15 relaxačních cvičení včetně jógy, stretchingu a lekcí s masážním válcem.

V aplikaci Fitify můžete kromě vlastní váhy cvičit i s nejrůznějšími pomůckami. Zdroj fotografie: Fitify

Strava

Pokud upřednostňujete cvičení venku, vyzkoušejte aplikaci Strava pro běžce a cyklisty. Propojením s GPS, power metrem nebo monitorem srdečního pulsu komplexně měří sportovní výkon a poskytuje tak možnost kontrolovat a zlepšovat svoji výkonnost. Strava navíc slouží jako sociální síť, ve které si mohou uživatelé navzájem sdílet a komentovat své workouty. Díky možnosti přidat fotografie z cest vzniká v této síti mnoho inspirativních příběhů. Aplikace navíc průběžně vytváří mapu běžeckých a cyklistických tras svých uživatelů, které mohou atleti využívat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.