Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zpátky do minulosti. Na cestu po republice vyrazil unikátní vlak

Zdroj fotografií: Kateřina Adamusová, ČSoL

Putovní muzeum Legiovlak už šest let připomíná zásadní historické zásluhy československých legionářů. Letos vlak objede republiku naposledy, od května do listopadu jej zájemci mohou navštívit na celkem osmadvaceti zastávkách.

Vlak je součástí projektu Legie 100, který slaví sté výročí návratu legionářů z první světové války. Věrná kopie legionářského vlaku z let 1918 až 1920 má celkem čtrnáct vagónů, ve kterých si návštěvníci prohlédnou plukovní prodejnu či polní poštu. Nebude chybět ani ubytovací, obrněný nebo velitelský oddíl. K prohlídkám muzeum pořádá doprovodný program v podobě přednášek a představení.

Poslední zastávkou šestiletého putování vlaku bude listopadové oficiální ukončení projektu Legie 100. „Největší akcí letošního roku bude parní jízda Prahou, následný pochod městem a pietní akce u pomníku Tomáše Garrigua Masaryka na Hradčanském náměstí,“ prozradil tiskový mluvčí projektu Miloš Borovička. Vstupné do muzea je dobrovolné, projekt financuje ministerstvo obrany a resort dopravy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.