Zlínští cyklisté se projedou novými stezkami

Zdroj fotografie: zlin.eu

Zlíňané se již letos projedou na nových cyklostezkách o délce více než 30 kilometrů. Do konce května se dokončí čtyř kilometrový úsek na trase Příluky – Lužkovice – Klečůvka. Prodlužovat se bude i další cyklostezka kolem Baťovy vily, která měří kilometr a půl.

„Rozsah sítě cyklistických stezek ve městě je zatím nedostatečný a představuje jen malou část cílového stavu. Trend je ale pozitivní, rok od roku se jejich délka prodlužuje. Je také dobře, že jsme již napojení na Otrokovice a z druhé strany na Lukov. Také se stále více propojují úseky Městské obslužné stezky, která vede přes centrum Zlína,“ prohlásil radní Josef Novák.

Celkové náklady dosáhnou výše téměř 29 a půl milionu korun. Většina úseků cyklistických stezek na území města vznikla v posledních letech. To přináší i snazší odstraňování dílčích nedostatků. „Zasahujeme, když například dojde k vzedmutí povrchu cyklostezky vlivem růstu kořenových systémů přilehlých stromů, jak se stalo vloni na Vršavě u sportovního centra,“ upřesnil Novák.

Autor článku