Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Žijte život prosycený radostí. Jak na to?

4 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Spokojenost, veselost a radost jsou pocity, o které bychom měli usilovat. Mají blahodárný vliv na naše tělo, neboť posilují imunitu a náš organismus je pak celkově odolnější vůči nejrůznějším bacilům a virům. Přinášíme vám proto rady, jak učinit výše zmíněné emoce pevnou součástí vašich životů. Držte si klobouky, jdeme na to.

Pomalé ráno


Ráno dělá den. Nepočítá se do něj pouze snídaně, ale všechno, co je jeho součástí. To znamená, že už způsob, jakým se probudíme, hraje velkou roli. Víte, že pravidelně nestíháte? Tak si přivstaňte. Důležité je, abyste měli dostatek času se probrat a přeladit z noci na nový den. Ideální je proto hned po probuzení nešmátrat po mobilu, abyste si přečetli nejnovější zprávy. Dovolte si být sami se sebou. Pozdravte své tělo a navnímejte, jak se dnes máte. Teprve potom vstávejte a připravte si snídani, skočte do sprchy nebo cokoliv jiného, co je vám blízké a dělá vám dobře.
Ideální je si ze svých ranních aktivit udělat takový malý rituál, který budete pravidelně dodržovat.

Důležité maličkosti


Víte, že vám káva ze stánku po cestě do práce udělá radost? Nebo zbožňujete květiny? Proč pořád čekat, až vám někdo něco koupí? Dopřejte si to sami. Každá drobnost se počítá, protože když si dopřejete věci, které máte rádi, tak budete mít zaručeně větší chuť do života.

Dech zastává důležitou úlohu


Často zapomínáme dýchat a tuto činnost vykonáváme mělce a povrchně. Tím se nám však málo okysličuje tělo. Buňky přitom kyslík ke správné funkci potřebují. Proto začněte dýchat vědoměji. Nadechujte si nejprve do břicha a poté do plic. Zprvu se na to budete muset soustředit, časem se tato činnost zautomatizuje a vy o ní téměř nebudete vědět.
Jakmile prohloubíte svůj dech, automaticky zpozorujete nárůst energie, také se vám uvolní hlava. Když se budete soustředit na to, jak dýcháte, nebude tolik prostoru pro přílišné přemýšlení, která umí být leckdy vyčerpávající.

Stop toxickým vztahům


Máte ve svém okolí lidi, kteří vás doslova vysávají a po setkání s nimi se cítíte unaveně? Pak je nejvyšší čas zvážit, zda s nimi chcete trávit svůj čas. Vymotat se z toxických vztahů dá někdy práci, ale výsledek stojí za to. Jakmile člověka přejde smutek ze ztráty blízkých, tak se mu obvykle podstatně uleví. Na základě toho lze i poznat, že jste učinili krok správným směrem. Obklopujte se raději lidmi, kteří vás inspirují a podporují.

Hýbejte se


Nejen sport, ale pohyb všeho druhu v těle vyplavuje endorfiny. Proto má tolik sportovců veselou mysl a dobrou náladu. Pakliže po ní také toužíte, zařaďte pohyb do svého diáře a učiňte z něj pravidelnost. Nejen, že se budete psychicky cítit lépe, ale zpevní se celé vaše tělo. To stojí za zvážení, co myslíte?

Zdravá střeva


O střevech se často hovoří jako o druhém mozku. Vědci v mnoha studiích prokázali, že zdraví zažívacího traktu výrazně ovlivňuje naši psychiku a pocity. Při vnitřní disharmonii se lidé trápí, jsou smutní a podléhají snadněji strachům. Proto je potřeba pečovat o svůj mikrobiom. Vhodné je zainvestovat do kvalitních probiotik a oleje z tresčích jater, který pomůže střeva zhojit.

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

Probiotika pomohou vinicím vyčerpaným suchem

Dinosauři rozhodně prožili mrazivé zimy

Náplast, která zaznamená stav vašich orgánů. Seznamte se s novinkou na poli medicíny

Jak sekat trávu efektivně a zároveň ohleduplně k přírodě?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…