Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Žijte život prosycený radostí. Jak na to?

4 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Spokojenost, veselost a radost jsou pocity, o které bychom měli usilovat. Mají blahodárný vliv na naše tělo, neboť posilují imunitu a náš organismus je pak celkově odolnější vůči nejrůznějším bacilům a virům. Přinášíme vám proto rady, jak učinit výše zmíněné emoce pevnou součástí vašich životů. Držte si klobouky, jdeme na to.

Pomalé ráno


Ráno dělá den. Nepočítá se do něj pouze snídaně, ale všechno, co je jeho součástí. To znamená, že už způsob, jakým se probudíme, hraje velkou roli. Víte, že pravidelně nestíháte? Tak si přivstaňte. Důležité je, abyste měli dostatek času se probrat a přeladit z noci na nový den. Ideální je proto hned po probuzení nešmátrat po mobilu, abyste si přečetli nejnovější zprávy. Dovolte si být sami se sebou. Pozdravte své tělo a navnímejte, jak se dnes máte. Teprve potom vstávejte a připravte si snídani, skočte do sprchy nebo cokoliv jiného, co je vám blízké a dělá vám dobře.
Ideální je si ze svých ranních aktivit udělat takový malý rituál, který budete pravidelně dodržovat.

Důležité maličkosti


Víte, že vám káva ze stánku po cestě do práce udělá radost? Nebo zbožňujete květiny? Proč pořád čekat, až vám někdo něco koupí? Dopřejte si to sami. Každá drobnost se počítá, protože když si dopřejete věci, které máte rádi, tak budete mít zaručeně větší chuť do života.

Dech zastává důležitou úlohu


Často zapomínáme dýchat a tuto činnost vykonáváme mělce a povrchně. Tím se nám však málo okysličuje tělo. Buňky přitom kyslík ke správné funkci potřebují. Proto začněte dýchat vědoměji. Nadechujte si nejprve do břicha a poté do plic. Zprvu se na to budete muset soustředit, časem se tato činnost zautomatizuje a vy o ní téměř nebudete vědět.
Jakmile prohloubíte svůj dech, automaticky zpozorujete nárůst energie, také se vám uvolní hlava. Když se budete soustředit na to, jak dýcháte, nebude tolik prostoru pro přílišné přemýšlení, která umí být leckdy vyčerpávající.

Stop toxickým vztahům


Máte ve svém okolí lidi, kteří vás doslova vysávají a po setkání s nimi se cítíte unaveně? Pak je nejvyšší čas zvážit, zda s nimi chcete trávit svůj čas. Vymotat se z toxických vztahů dá někdy práci, ale výsledek stojí za to. Jakmile člověka přejde smutek ze ztráty blízkých, tak se mu obvykle podstatně uleví. Na základě toho lze i poznat, že jste učinili krok správným směrem. Obklopujte se raději lidmi, kteří vás inspirují a podporují.

Hýbejte se


Nejen sport, ale pohyb všeho druhu v těle vyplavuje endorfiny. Proto má tolik sportovců veselou mysl a dobrou náladu. Pakliže po ní také toužíte, zařaďte pohyb do svého diáře a učiňte z něj pravidelnost. Nejen, že se budete psychicky cítit lépe, ale zpevní se celé vaše tělo. To stojí za zvážení, co myslíte?

Zdravá střeva


O střevech se často hovoří jako o druhém mozku. Vědci v mnoha studiích prokázali, že zdraví zažívacího traktu výrazně ovlivňuje naši psychiku a pocity. Při vnitřní disharmonii se lidé trápí, jsou smutní a podléhají snadněji strachům. Proto je potřeba pečovat o svůj mikrobiom. Vhodné je zainvestovat do kvalitních probiotik a oleje z tresčích jater, který pomůže střeva zhojit.

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Inspirace

5 moudrých rad stoiků, které vám pomohou ke štěstí

Inspirace

Jak naložit s přebytečnou úrodou levandule?

Společnost

5 rad, jak vstoupit do nového roku úspěšně

Inspirace

Naslouchej planetě: Podcasty, díky kterým se zorientujete v ekologických tématech

Zaručeně zlepší den

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

NASA chce zavést jednotný lunární čas

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…