Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Žijte ekologicky. Nová aplikace spočítá uhlíkovou stopu menu

2 minuty radosti
Foto: Pixabay

Jak vzniklo jídlo, které jste si právě objednali? Jaká je jeho uhlíková stopa? Lidé, kteří berou své stravování a jeho dopad na svět vážně, mohou nyní používat speciální aplikaci, kterou vyvinula společnost Nutritics. Dokáže uživatelům poskytnout informace o tom, jaký má jimi zvolené menu dopad na životní prostředí. Informoval o tom server iRozhlas.

Aplikace vznikla z důvodu vysoké poptávky po těchto informacích. „Zájem o tyto údaje mezi stravovacími zařízeními roste,“ uvedl ředitel firmy Nutritics Stephen Nolan. Projekt kombinuje data akademického výzkumu s technologiemi, aby pomohla zákazníkům z řad stravovacích služeb plánovat jejich pokrmy. „Díky naší aplikaci se například dozvíte, jestli banán vypěstovaný a dovezený z Ekvádoru v porovnání s banánem vypěstovaným ve skleníku v irském Swords vyprodukuje více uhlíkových emisí,“ řekl Nolan deníku The Sunday Times.

Zájem o výše zmíněné údaje potvrzuje poptávka stravovacích zařízení. K aplikaci se chtějí připojit již dvě stovky restaurací. Předpokládá se, že v budoucnu zájem zásadně poroste.

Zdroj: iRozhlas, The Sunday Times

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…