Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Foto: Aneta Šmejcová

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z mnoha myšlenek, které popisuje James Altucher ve své knize Přeskočte pořadí. Boří mýty o tom, že se člověk musí věnovat určité činnosti 10 000 hodin, aby předčil ostatní. Díky trikům uvedeným v této knize se naučíte, jak ze sebe dostat to nejlepší a jednoduše přeskočit pořadí.

James Altucher je slavný americký manažer, spisovatel, podnikatel a autor podcastu. Jeho kariérní vzestup však nešel ani zdaleka jako po másle. Během svého života se několikrát ocitl na mizině, byl tisíckrát odmítnut, stokrát ztrapněn, ale díky svému velkému zapálení nyní dělá, co ho baví, a radí ostatním, jak překonat nástrahy na cestě za svými cíli.

Žijeme ve světě, který je protkán hierarchií a může se být těžké tyto struktury narušit a stát se úspěšným. Podle Altuchera však v dnešní době cesta nahoru nevede pouze skrze pečlivou a těžkou práci – s pomocí jednoduchých technik lze pořadí přeskočit. Poučka 10 000 hodin je již překonána, k naplnění vašich cílů vám stačí méně než tisíce hodin.

Kniha se hodí pro každého, kdo má chuť začít podnikat nebo pracuje na vlastním projektu. James Altucher se s vámi podělí o své prověřené rady a zkušenosti ze světa podnikání. Dodá vám odvahu začít a poradí, co potřebujete k tomu, abyste se stali úspěšnými a dosáhli svých cílů, ať jsou jakkoliv šílené.

Co se v knize dozvíte?

Přeskočte pořadí se nesnaží malovat svět podnikání na růžovo. James Altucher si je díky svým životním zkušenostem dobře vědom, jak tvrdý může být svět k člověku, který se rozhodl jít s kůží na trh. Jedno je jasné, chcete-li růst, musíte vystoupit z komfortní zóny. Jak se píše v knize, „zlepšíte se jen tehdy, když se přikloníte k nepříjemnému.“ Nedostatek motivace vás však rozhodně trápit nebude, získáte jí požehnaně během čtení.

Rádi byste podnikali, ale nemáte nápady? I s tímto problémem, který trápí spoustu lidí, vám kniha Přeskočte pořadí pomůže. Navede vás k tomu, jak nápady vytvářet, jak cvičit svůj sval možností a rozvíjet kreativitu. Dozvíte se také, jak ověřit, zda má nápad potenciál uspět.

Foto: Aneta Šmejcová

Autor zastává postoj, že důležité je především cokoliv podniknout. Zariskovat. Vyzkoušet to. Jedině tak se můžete posunout dál v tom, co máte rádi. Důležité je si neustále připomínat, že nemusíte být nejlepší, ale jediní. Originalita je tím, co vede k úspěchu.

Jelikož kniha vyšla po dvou letech pandemie a lockdownu, který pro podnikání nevěstil nic dobrého, poradí i s tím, jak se zvednout poté, co se člověk ocitne na mizině, nebo jak si vytvořit plán B při ztrátě zaměstnání.

Nechybí ani příklady z praxe

Altucher své rady nestaví na vodě, ale na reálných zkušenostech a příbězích ze života podnikatelů a autorů. Těšit se můžete na nespočet příkladů z praxe jak samotného autora, tak mnohých dalších podnikatelů. Dočtete se příběhy, které ilustrují, že nic není nemožné. Jak sám autor v knize píše, prostřednictvím čtení knih můžete nasát životní zkušenosti spousty lidí a poučit se, aniž byste sami museli prožít to, co oni.

Možná vám přijde, že jde pouze o další ze stovek motivačních příruček. Altucher ale nekáže vodu, aby poté sám popíjel víno. Všechny zmíněné rady sám dodržuje, všechna cvičení sám provozuje už několik let. Máte tak možnost nahlédnout pod pokličku opravdu ověřených metod, které Jamese Altuchera dovedly k úspěchu. Tak proč by k němu nedovedly i vás?

Knihu Přeskočte pořadí lze zakoupit v internetovém obchodu Megaknihy.cz.

Autorský článek Anety Šmejcové

Související články

Zaručeně zlepší den

Formule 1 daruje Itálii milion eur na pomoc po povodních

Příroda je inteligentní. Horská louka si pamatuje předchozí generaci rostlin

Vědci nyní vyřešili, jak Mayové používali svůj 819denní kalendář

Rozbitá kytara frontmana Nirvany Kurta Cobaina se prodala za 6 milionů dolarů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…