Věděli jste, že něco tak jednoduchého, jako je život v blízkosti zelených ploch plných stromů, trávy a parků, může u dětí vést k větší emocionální pohodě? Závěry nové studie naznačují, že by to mohlo mít zásadní vliv, uvedl server Earth.
Vědci prostřednictvím studie, kterou financoval Národní institut zdraví, zjistili, že děti, které vyrůstají poblíž přírody, mívají v předškolním věku méně emocionálních problémů. Tento fascinující objev nás nutí ptát se: mohla by být každodenní dávka outdoorového dobrodružství klíčem k lepšímu duševnímu zdraví?
Vědci sledovali velkou a různorodou skupinu dětí z celých Spojených států. Použili satelitní data k měření množství zeleně kolem domu každého dítěte. To zahrnuje živé přírodní oblasti, jako jsou parky, lesy nebo dokonce dvorky se spoustou stromů a rostlin. Rodiče dětí vědcům zase poskytovali pravidelné zprávy o emočním stavu dítěte. Analýza odhalila jasný vzorec: děti, které žily od narození v zelenějším prostředí, měly v předškolním věku (ve věku 2 až 5 let) sníženou pravděpodobnost, že budou zažívat úzkost nebo depresi.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku
Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…