Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zdravá strava láká Čechy. Co plánují konzumovat?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

O Češích se vykládá všelicos. Že jsme národ milovníků piva je známá věc, také to, že preferujeme maso a máme rádi těžce stravitelná jídla. Co když se však trendy mění? Zdá se, že populární vlna veganství a vegetariánství už dorazila v masovějším měřítku i do naší republiky.

 Z průzkumu agentury Ipsos a Asociace společenské odpovědnosti vyplývá, že desetina Čechů preferuje stravu s omezením či vyloučením masa a čtvrtina plánuje konzumovat více rostlinných produktů a méně masa a živočišných produktů. „Máme asi deset procent populace, která se stravuje alternativně. Jí méně nebo úplně vylučují maso,“ uvedla Martina Popenková ze společnosti Ipsos. Řadí se mezi ně vegetariáni, vegani nebo flexitariáni.

Průzkum vznikl u příležitosti dnešního celosvětového Dne Země a během letošního března se ho zúčastnilo 1 000 respondentů. Zabýval se postoji lidí k dopadům změn klimatu, jejich ochotou změnit kvůli tomu své stravovací návyky a jejich postoji ke stravování. „České veřejnosti záleží na naší planetě a 52 procent lidí říká, že je znepokojují dopady změn klimatu v naší zemi,“ dodala Popenková.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Cestující v Coloradu se podívala z okna vlaku – a našla pohřešovanou turistku

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…