Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zdravá strava láká Čechy. Co plánují konzumovat?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

O Češích se vykládá všelicos. Že jsme národ milovníků piva je známá věc, také to, že preferujeme maso a máme rádi těžce stravitelná jídla. Co když se však trendy mění? Zdá se, že populární vlna veganství a vegetariánství už dorazila v masovějším měřítku i do naší republiky.

 Z průzkumu agentury Ipsos a Asociace společenské odpovědnosti vyplývá, že desetina Čechů preferuje stravu s omezením či vyloučením masa a čtvrtina plánuje konzumovat více rostlinných produktů a méně masa a živočišných produktů. „Máme asi deset procent populace, která se stravuje alternativně. Jí méně nebo úplně vylučují maso,“ uvedla Martina Popenková ze společnosti Ipsos. Řadí se mezi ně vegetariáni, vegani nebo flexitariáni.

Průzkum vznikl u příležitosti dnešního celosvětového Dne Země a během letošního března se ho zúčastnilo 1 000 respondentů. Zabýval se postoji lidí k dopadům změn klimatu, jejich ochotou změnit kvůli tomu své stravovací návyky a jejich postoji ke stravování. „České veřejnosti záleží na naší planetě a 52 procent lidí říká, že je znepokojují dopady změn klimatu v naší zemi,“ dodala Popenková.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyzkoušejte chlorellu – zelenou superpotravinu, která přijde vhod nejen vegetariánům

Jeden z nejrychlejších superpočítačů na světě už mohou využívat i Češi

Česko má zápis v Guinnessově knize rekordů. Čím ve světě vynikáme?

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…