Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zbytky z ostravských školních jídelen se promění v bioplyn nebo hnojivo

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Ostravští zastupitelé našli způsob, jak zpracovávat zbytky jídla z kuchyní základních a mateřských škol. Vznikne z nich bioplyn nebo hnojivo.

Biologicky rozložitelný odpad z 55 stravovacích zařízení ostravských školek a škol najde své využití. Místo toho, aby byl svážen na skládku, se ho od ledna 2019 ujme společnost ZOO Ostrava, která zajistí jeho ekologické využití.

Až 650 tun odpadu bude zpracováno ve fermentačním zařízení nebo v bioplynových stanicích. Z gastroodpadu, který budou školní stravovací zařízení ukládat do speciálních násob a odvážet přímo ke zpracovateli, tak vznikne hnojivo nebo bioplyn.

Zdroj: ostrava.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.