Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zamilujte se v létě. Podle vědců harmonie ve vztazích prospívá fyzické i psychické pohodě

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Moře, láska a slunce. Léto přeje sbližování a milostným hrátkám. Ty podle vědců napomáhají tomu, abychom podpořili naši fyzickou i psychickou pohodu. Muži a ženy, kteří žijí harmonickým intimním životem, jsou podle odborníků psychicky vyrovnanější.

Má to několik důvodů – prožívání radosti a štěstí doprovází vylučování endorfinů. Tyto hormony radosti nám zajišťují tělesné uvolnění nezbytné pro rovnováhu těla. Na tělesné uvolnění je přitom velice citlivý kardiovaskulární systém. Endorfiny navozují stav euforie, stimulují akci a posilují sebedůvěru a sebeúctu.

V létě můžeme sledovat mezi lidmi zvýšení zájmu o sex. Důvody jsou jak biologické, neboť sexuální hormony stimuluje sluneční svit, tak i psychologické. Léto totiž přispívá ke sbližování, jsme uvolněnější a otevřenější druhým, protože máme více času a lepší náladu.

Zatímco muži podle vědců očekávají jako projev lásky gesta, u žen to jsou slova. Jak tedy uvést v soulad očekávání těchto dvou rozličných pohlaví? Experti radí prožívat v každodenním životě tělesnou něhu, která je zdrojem vzájemného uspokojení.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …