Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zaměstnavatelé mohou pomáhat obětem domácího násilí. Naučí je to iniciativa českých firem

Ilustrační foto: Depositphotos

Jak pomoci obětem fyzického i psychického násilí se zaměstnavatelé dozví v chystaném projektu s názvem Akademie proti domácímu násilí. Za iniciativou, která se má naplno rozběhnout už letos na jaře, stojí firmy Vodafone, Avon a Ikea ve spolupráci s organizací ROSA – Centrum pro ženy.

Akademie nabídne zaměstnavatelům řadu workshopů s odborníky, kteří jim zprostředkují praktické zkušenosti s podporou obětí. Cílem je představit nadřízeným pracovníkům možnosti, jak mohou přispět k prevenci a řešení domácího násilí u svých zaměstnanců. Organizace navíc dostanou k dispozici manuál s vypracovanou metodikou ochrany zaměstnankyň před domácím násilím. Obětem a jejich blízkým pak má být nápomocná nová aplikace s názvem Bright Sky CZ.

Počet obětí domácího násilí v období pandemie dramaticky roste, a je proto nutné seznámit se závažností tohoto tématu i zaměstnavatele. „Je prokázáno, že domácí násilí ničí nejen mezilidské vztahy, ale i kariéry. Má vliv na sebevědomí obětí, jejich pracovní produktivitu, atmosféru v týmu a v konečném důsledku může vést i k odchodu ze zaměstnání. Firmám by téma rozhodně nemělo být lhostejné,“ uvedla ředitelka komunikace Nadace Vodafone Zuzana Holá.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…