Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zaměstnavatelé mohou pomáhat obětem domácího násilí. Naučí je to iniciativa českých firem

Ilustrační foto: Depositphotos

Jak pomoci obětem fyzického i psychického násilí se zaměstnavatelé dozví v chystaném projektu s názvem Akademie proti domácímu násilí. Za iniciativou, která se má naplno rozběhnout už letos na jaře, stojí firmy Vodafone, Avon a Ikea ve spolupráci s organizací ROSA – Centrum pro ženy.

Akademie nabídne zaměstnavatelům řadu workshopů s odborníky, kteří jim zprostředkují praktické zkušenosti s podporou obětí. Cílem je představit nadřízeným pracovníkům možnosti, jak mohou přispět k prevenci a řešení domácího násilí u svých zaměstnanců. Organizace navíc dostanou k dispozici manuál s vypracovanou metodikou ochrany zaměstnankyň před domácím násilím. Obětem a jejich blízkým pak má být nápomocná nová aplikace s názvem Bright Sky CZ.

Počet obětí domácího násilí v období pandemie dramaticky roste, a je proto nutné seznámit se závažností tohoto tématu i zaměstnavatele. „Je prokázáno, že domácí násilí ničí nejen mezilidské vztahy, ale i kariéry. Má vliv na sebevědomí obětí, jejich pracovní produktivitu, atmosféru v týmu a v konečném důsledku může vést i k odchodu ze zaměstnání. Firmám by téma rozhodně nemělo být lhostejné,“ uvedla ředitelka komunikace Nadace Vodafone Zuzana Holá.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…