Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zájem o kopřivnickou Tatru nadále stoupá

2 minuty radosti

Před necelým rokem a půl to s kopřivnickou Tatrou nevypadalo příliš dobře. Díky dluhům, které nebyl její vlastník schopen splácet, se dostala do dražby a následně změnila majitele. Nový vlastník, společnost Tatra Trucks, situaci stabilizoval a nyní řeší jen příjemné starosti. Propočítává, zda se mu letos podaří, co do počtu prodaných vozidel i objemu ročního obratu, překonat úspěšný rok 2013. Na základě posledních prognóz by to neměl být problém.

V loňském roce Tatra vyrobila 763 kompletních vozidel, z nichž se jí podařilo prodat 722 kusů. Obrat společnosti činil více než 2,5 miliardy korun. Počet vyrobených vozidel byl loni nejvyšší od roku 2008. Situaci letošního roku přibližuje mluvčí společnosti Tatra Trucks Andrej Čírtek. Podle něj se letos prozatím prodalo 450 vozidel. To znamená o 76 vozidel více, než ve stejném období v loňském roce. Celkový obrat společnosti je očekáván ve výši tří miliard korun.

Původní plán tržeb pro rok 2014 činil 2,8 miliardy korun. Na základě letošních výsledků byl ale přehodnocen a očekává se jeho překročení. Za první pololetí se kopřivnické automobilce dařilo. Tržby se přehouply přes 1,5 miliardy korun. Úplně nejlépe prozatím v celkovém hodnocení letošního roku dopadl červenec. V tomto měsíci automobilka prodala 97 vozidel za necelých 300 milionů korun a náhradní díly za bezmála 30 milionů korun. Podobně optimistické výsledky jsou očekávány i v druhé polovině roku.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/tatra-prozila-rekordni-cervenec-letos-prodala-uz-450-aut/r~d1a794a8198b11e4a8700025900fea04/

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku otevře první udržitelný obchoďák. Kdy a kam vyrazit na nákup?

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

Najděte si svého zemědělce. Nový web nabízí přehled českých farmářů

Revoluce ve školství je na dohled. Český projekt připravuje novou metodiku aktivní výuky

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…