Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zájem o kompostování v Praze roste, meziročně víc než o třetinu

Zdroj fotorafie: praha.eu

Popularita kompostování mezi Pražany stoupá. Od vybudování kompostárny ve Slivenci už zde bylo zpracováno přes 5200 tun bioodpadu. Další kompostárny by na území hlavního města měly přibývat.

Přestože kompostárna přijímá rostoucí množství rostlinného odpadu, podle vedení města se ho stále značné množství dostává do běžných popelnic se směsným odpadem. Proto chce město občany motivovat i finančně. „Od nového roku jsme se rozhodli zvýhodnit třídění rostlinného bioodpadu a zlevnit tuto službu občanům o 50 procent. Třídit rostlinný odpad tak bude pro Pražany nejen ekologicky, ale i ekonomicky výhodné,” říká náměstek primátora Petr Hlubuček.

Kompostárna v Praze funguje bezmála dva a půl roku a je první ze zamýšlené sítě. Letos se zde vyprodukovalo 650 tun kompostu, loni to přitom bylo pouze 200 tun. Kompost se ve velkém vrací zpět do půdy skrze údržbu městské zeleně nebo výsadbu na pražském území. Za odevzdaný bioodpad si mohou kompost odnést i sami občané.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…