Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Young Academy a T-Mobile podporují mladé režiséry

Účastníci režisérského workshopu od Young Academy. Foto: Young Academy

Young Academy je projektem Asociace producentů v audiovizi (APA). Z jejich režisérského workshopu pro tvůrce do 35 let, který podporuje T-Mobile, vzešly dva krátké filmy o digitálním wellbeingu, které míří do kin a jsou dostupné i na internetu.

Vítězné filmy vzešly z 9 finalistů a desítek přihlášených, které hodnotila porota složená ze zástupců APA, Young Academy, T-Mobile a profesionálů reklamního průmyslu. Společnost T-Mobile chce touto spoluprací ve veřejném prostoru upozorňovat na téma vyváženosti času stráveného online a offline a zvyšovat mediální gramotnost.

Film Dezinformace režiséra Adama Martince se zaměřuje na velmi aktuální téma vlivu fake news na naše blízké, kteří podléhají strachu nebo samotě. Druhý snímek Ztracený čas Ondřeje Erbana pojednává o čase zbytečně stráveném u počítačů a mobilních telefonů se zamyšlením, jak se vrátit do offline světa.
Jejich filmy budou nasazené před celovečerními snímky v kinech po celé České republice. Dostupné jsou již také na internetu, takže je můžete poslat svým blízkým a upozornit je na možné problémy. Oba režiséři, absolventi FAMU, se už do filmového světa zapsali – získali Českého lva nebo Cenu Magnesia, takže kvalita je zaručena.

Zdroj: Young Academy

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…