Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzdělávání z gauče táhne. Vědu na doma sleduje více než 25 tisíc lidí týdně

Zdroj fotografií: archiv projektu

Mnoho z nás chce čas doma strávit jinak než jen nečinným povalováním. Nasvědčuje tomu i narůstající obliba online přednášek z dílny Akademie věd ČR, které vzdělávají a baví děti i dospělé.

Online přednášky o rozmanitých vědeckých tématech podaných zábavnou formou mohou zájemci na Facebooku Akademie věd ČR sledovat už více než měsíc. Příležitost vzdělávat se z pohodlí domova od té doby využily už desetitisíce lidí. Počet zobrazení přednášek přesáhl před Velikonocemi 90 tisíc a týdenní návštěvnost překročila hranici 25 tisíc lidí.

Cílem projektu je kromě vzdělávání veřejnosti také popularizace vědy, „Špičková věda neznamená jen výzkum a objevy, ale i předávání těchto znalostí veřejnosti. A zájem o Vědu na doma nám potvrzuje, že veřejnost o vědecké poznatky zájem má,“ říká předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová.

Vedle vědců napříč různými obory se do streamování zapojují i známé osobnosti. Diváci si tak mohli vyslechnout například pravopisný diktát z úst herečky Anny Polívkové. Kromě jazykovědného zaměření však nechybí ani přednášky zaměřené na aktuální pandemickou situaci, stejně jako historická témata a fyzikální či chemické pokusy.

Všechny dosud zveřejněné přednášky najdete na sociálních sítích akademie pod hashtagem #vedanadoma a také na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.