Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vyzkoušeli jsme. S kalhotkami Snuggs si na menstruaci ani nevzpomenete

Snuggs jsou pohodlné menstruační kalhotky, díky kterým už menstruace nebude překážkou. Zdroj fotografie: Snuggs

Menstruace je běžnou součástí života každé ženy. Při sportu, dlouhých cestách autobusem či na výletech do přírody nám však dokáže pořádně zavařit. Proto jsem vyzkoušela české menstruační kalhotky Snuggs a nemohla bych být spokojenější.

Kalhotky jsou vyrobené z třívrstvé látky, která je ale pod oblečením velmi nenápadná. Zdroj: Vendula Čermáková

Snuggs jsou kalhotky vyrobené z třívrstvé savé textilie, která má navíc antimikrobiální ochranu, a brání tak přemnožení bakterií. Kalhotky jsou proto hygienické a zcela bezpečné. Materiál je velmi příjemný na pokožce a ani zesílená vrstva ve spodní části není pod oblečením vidět. Vysoké kalhotky v pase úplně dobře nedrží, a proto je asi lepší zakoupit model Hugger, který po obvodu lemuje pevná guma.

Nošením kalhotek Snuggs ženy vyprodukují desetkrát méně odpadu než u vložek a tamponů. Zdroj fotografie: Vendula Čermáková

S tampony a vložkami jsem skončila. Kalhotky můžete mít na sobě 8 až 12 hodin s jistotou, že neprotečou. Firma nabízí několik různých druhů podle tvaru a síly periody. Pro mne osobně to znamená zcela bezstarostnou menstruaci, kdy nemusím odbíhat na toaletu a mohu si užít sport, cestování či celodenní výlety na plno. Často se mi stane, že si s kalhotkami za celý den ani nevzpomenu, že menstruuji.

Savá vrstva má antimikrobiální vlastností a chrání ženu před přemnožením bakterií i zápachem. Zdroj fotografie: Vendula Čermáková

Snuggs je možné kombinovat s menstruačním kalíškem či tamponem a prodloužit tak dobu, po kterou je můžete mít na sobě. Po užití je stačí vymáchat ve studené vodě a hodit na půl hodiny do pračky. Takto je možné kalhotky využívat jeden až dva roky, než bude třeba zakoupit nové. Kromě zvýšeného pohodlí jsou proto také úlevou pro planetu. Používáním Snuggs každá žena vyprodukuje pouhých 300 gramů odpadu za rok oproti třem kilogramům z vložek a tamponů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Duha může být k vidění i v noci. A je to krásná podívaná

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Svého dárce kostní dřeně nenajde každý čtvrtý vážně nemocný, říká zakladatelka Náboru hrdinů Martina Chmelová

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…