Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vyzkoušeli jsme. S kalhotkami Snuggs si na menstruaci ani nevzpomenete

Snuggs jsou pohodlné menstruační kalhotky, díky kterým už menstruace nebude překážkou. Zdroj fotografie: Snuggs

Menstruace je běžnou součástí života každé ženy. Při sportu, dlouhých cestách autobusem či na výletech do přírody nám však dokáže pořádně zavařit. Proto jsem vyzkoušela české menstruační kalhotky Snuggs a nemohla bych být spokojenější.

Kalhotky jsou vyrobené z třívrstvé látky, která je ale pod oblečením velmi nenápadná. Zdroj: Vendula Čermáková

Snuggs jsou kalhotky vyrobené z třívrstvé savé textilie, která má navíc antimikrobiální ochranu, a brání tak přemnožení bakterií. Kalhotky jsou proto hygienické a zcela bezpečné. Materiál je velmi příjemný na pokožce a ani zesílená vrstva ve spodní části není pod oblečením vidět. Vysoké kalhotky v pase úplně dobře nedrží, a proto je asi lepší zakoupit model Hugger, který po obvodu lemuje pevná guma.

Nošením kalhotek Snuggs ženy vyprodukují desetkrát méně odpadu než u vložek a tamponů. Zdroj fotografie: Vendula Čermáková

S tampony a vložkami jsem skončila. Kalhotky můžete mít na sobě 8 až 12 hodin s jistotou, že neprotečou. Firma nabízí několik různých druhů podle tvaru a síly periody. Pro mne osobně to znamená zcela bezstarostnou menstruaci, kdy nemusím odbíhat na toaletu a mohu si užít sport, cestování či celodenní výlety na plno. Často se mi stane, že si s kalhotkami za celý den ani nevzpomenu, že menstruuji.

Savá vrstva má antimikrobiální vlastností a chrání ženu před přemnožením bakterií i zápachem. Zdroj fotografie: Vendula Čermáková

Snuggs je možné kombinovat s menstruačním kalíškem či tamponem a prodloužit tak dobu, po kterou je můžete mít na sobě. Po užití je stačí vymáchat ve studené vodě a hodit na půl hodiny do pračky. Takto je možné kalhotky využívat jeden až dva roky, než bude třeba zakoupit nové. Kromě zvýšeného pohodlí jsou proto také úlevou pro planetu. Používáním Snuggs každá žena vyprodukuje pouhých 300 gramů odpadu za rok oproti třem kilogramům z vložek a tamponů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Delfíni šišlají na své potomky podobně jako lidé

V Americe mohou nově gayové a bisexuálové darovat krev

K prodloužení života podle vědců stačí provést osm změn

Nebojte se náročných rozhovorů a řada dalších podzimních (nejen) psychologických webinářů

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…