Síť LTE nově pokryje i pražské metro C od Muzea až po Nádraží Holešovice

Zdroj fotografie: dpp.cz

Nově budou moci Pražané naplno využívat své mobily a jiná zařízení v dalších úsecích metra bez omezení. Vysokorychlostní mobilní síť LTE totiž pokryla od 30. září také část linky C od Muzea až po Nádraží Holešovice. Mobilní signál tak nově bude dostupný celkem ve stanicích metra A a C, do konce roku má přibýt dalších 16 stanic linek A a B. Do budoucna se počítá i s pokrytím nové linky D.

Aktuálně lze síť 4G využít v úsecích Bořislavka – Nemocnice Motol, Muzeum – Roztyly a Muzeum – Nádraží Holešovice. Do konce roku 2020 se pasažéři dočkají signálu i v šesti stanicích trasy A mezi Muzeem a Dejvickou, ale také 10 stanicích linky B mezi Smíchovským nádražím a Palmovkou. „V metru máme tři hlavní priority: novou trasu D, revitalizace a bezbariérovost stanic a v neposlední řadě pokrytí všech úseků metra vysokorychlostní mobilní sítí LTE,“ dodal Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Původní plán počítá s pokrytím sítí 4G ve všech úsecích nejpozději do konce roku 2022. Pokud ale budou práce pokračovat stejným tempem, cestující budou moci využívat sítě už na konci roku 2021. „Žijeme v on-line době, signál v pražském metru měl být už dlouho samozřejmostí, v této oblasti Praha bohužel o několik let zaspala. Jsem proto rád, že se v současnosti daří urychlovat instalační práce a alespoň po úsecích zlepšovat cestujícím komfort a umožnit jim vyřídit si běžné on-line povinnosti i během jízdy,“ dodal Witowski.

Autor článku

Eva Krejčí