Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Síť LTE nově pokryje i pražské metro C od Muzea až po Nádraží Holešovice

Zdroj fotografie: dpp.cz

Nově budou moci Pražané naplno využívat své mobily a jiná zařízení v dalších úsecích metra bez omezení. Vysokorychlostní mobilní síť LTE totiž pokryla od 30. září také část linky C od Muzea až po Nádraží Holešovice. Mobilní signál tak nově bude dostupný celkem ve stanicích metra A a C, do konce roku má přibýt dalších 16 stanic linek A a B. Do budoucna se počítá i s pokrytím nové linky D.

Aktuálně lze síť 4G využít v úsecích Bořislavka – Nemocnice Motol, Muzeum – Roztyly a Muzeum – Nádraží Holešovice. Do konce roku 2020 se pasažéři dočkají signálu i v šesti stanicích trasy A mezi Muzeem a Dejvickou, ale také 10 stanicích linky B mezi Smíchovským nádražím a Palmovkou. „V metru máme tři hlavní priority: novou trasu D, revitalizace a bezbariérovost stanic a v neposlední řadě pokrytí všech úseků metra vysokorychlostní mobilní sítí LTE,“ dodal Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Původní plán počítá s pokrytím sítí 4G ve všech úsecích nejpozději do konce roku 2022. Pokud ale budou práce pokračovat stejným tempem, cestující budou moci využívat sítě už na konci roku 2021. „Žijeme v on-line době, signál v pražském metru měl být už dlouho samozřejmostí, v této oblasti Praha bohužel o několik let zaspala. Jsem proto rád, že se v současnosti daří urychlovat instalační práce a alespoň po úsecích zlepšovat cestujícím komfort a umožnit jim vyřídit si běžné on-line povinnosti i během jízdy,“ dodal Witowski.

Související články

Zaručeně zlepší den

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Oslavy neberou konce. Svatomartinské víno letos trhlo rekord

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…