Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Síť LTE nově pokryje i pražské metro C od Muzea až po Nádraží Holešovice

Zdroj fotografie: dpp.cz

Nově budou moci Pražané naplno využívat své mobily a jiná zařízení v dalších úsecích metra bez omezení. Vysokorychlostní mobilní síť LTE totiž pokryla od 30. září také část linky C od Muzea až po Nádraží Holešovice. Mobilní signál tak nově bude dostupný celkem ve stanicích metra A a C, do konce roku má přibýt dalších 16 stanic linek A a B. Do budoucna se počítá i s pokrytím nové linky D.

Aktuálně lze síť 4G využít v úsecích Bořislavka – Nemocnice Motol, Muzeum – Roztyly a Muzeum – Nádraží Holešovice. Do konce roku 2020 se pasažéři dočkají signálu i v šesti stanicích trasy A mezi Muzeem a Dejvickou, ale také 10 stanicích linky B mezi Smíchovským nádražím a Palmovkou. „V metru máme tři hlavní priority: novou trasu D, revitalizace a bezbariérovost stanic a v neposlední řadě pokrytí všech úseků metra vysokorychlostní mobilní sítí LTE,“ dodal Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Původní plán počítá s pokrytím sítí 4G ve všech úsecích nejpozději do konce roku 2022. Pokud ale budou práce pokračovat stejným tempem, cestující budou moci využívat sítě už na konci roku 2021. „Žijeme v on-line době, signál v pražském metru měl být už dlouho samozřejmostí, v této oblasti Praha bohužel o několik let zaspala. Jsem proto rád, že se v současnosti daří urychlovat instalační práce a alespoň po úsecích zlepšovat cestujícím komfort a umožnit jim vyřídit si běžné on-line povinnosti i během jízdy,“ dodal Witowski.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Zázraky se dějí. V olomoucké zoo se narodilo mládě velbloudí babičce

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.