Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Síť LTE nově pokryje i pražské metro C od Muzea až po Nádraží Holešovice

Zdroj fotografie: dpp.cz

Nově budou moci Pražané naplno využívat své mobily a jiná zařízení v dalších úsecích metra bez omezení. Vysokorychlostní mobilní síť LTE totiž pokryla od 30. září také část linky C od Muzea až po Nádraží Holešovice. Mobilní signál tak nově bude dostupný celkem ve stanicích metra A a C, do konce roku má přibýt dalších 16 stanic linek A a B. Do budoucna se počítá i s pokrytím nové linky D.

Aktuálně lze síť 4G využít v úsecích Bořislavka – Nemocnice Motol, Muzeum – Roztyly a Muzeum – Nádraží Holešovice. Do konce roku 2020 se pasažéři dočkají signálu i v šesti stanicích trasy A mezi Muzeem a Dejvickou, ale také 10 stanicích linky B mezi Smíchovským nádražím a Palmovkou. „V metru máme tři hlavní priority: novou trasu D, revitalizace a bezbariérovost stanic a v neposlední řadě pokrytí všech úseků metra vysokorychlostní mobilní sítí LTE,“ dodal Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Původní plán počítá s pokrytím sítí 4G ve všech úsecích nejpozději do konce roku 2022. Pokud ale budou práce pokračovat stejným tempem, cestující budou moci využívat sítě už na konci roku 2021. „Žijeme v on-line době, signál v pražském metru měl být už dlouho samozřejmostí, v této oblasti Praha bohužel o několik let zaspala. Jsem proto rád, že se v současnosti daří urychlovat instalační práce a alespoň po úsecích zlepšovat cestujícím komfort a umožnit jim vyřídit si běžné on-line povinnosti i během jízdy,“ dodal Witowski.

Související články

Zaručeně zlepší den

FOTO: Podívejte se na nejkrásnější fotky české přírody. Soutěž vyhrál snímek kosa

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

Chlupatá radost pro seniory. Návštěvy zvířecích terapeutů vracejí úsměv i chuť do života

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…