Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výrobce hraček vytvořil plyšového lva, který pomůže k ochraně přírody

Plyšový lev je památkou na skutečného Cecila, jeho odkaz pomůže chránit přírodu. Zdroj: PRNEWSFOTOTY-INC

Od září si lidé po celém světě mohou zakoupit speciálního plyšového lva. Celý výtěžek z jeho prodeje totiž poputuje nadaci na ochranu přírody.

Plyšový lev bude stát asi šest dolarů a sto procent z výtěžku poputuje nadaci WildCru, jež se zabývá výzkumem a ochranou přírody a nachází se v Anglii v Oxfordské univerzitě. „Doufáme, že bychom mohli díky plyšovému lvu zvýšit mezi lidmi povědomí o ochraně přírody a ohrožených zvířat. Také bychom rádi touto cestou uctili památku nedávno zesnulého lva Cecila,“ řekl Ty Warner, zakladatel společnosti Warner vyrábějící plyšové hračky.

Iniciativa je odezvou na červencové události, které se udály v národním parku v Zimbabwe. Tou dobou tam americký zubař a lovec divoké zvěře Walter Palmer zastřelil třináctiletého lva Cecila. Proti zabíjení ohrožených zvířat se opět zvedla vlna nevole a informace proletěla světovými médii. Zabití Cecila znovuotevřelo diskuzi na téma zabíjení lvů a dalších chráněných zvířat. Krátce po té američtí senátoři představili zákon, který by měl zakázat dovoz a vývoz ohrožených druhů do země a omezit tak zabíjení zvířat jako sportovní aktivitu.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.