Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výrobce hraček vytvořil plyšového lva, který pomůže k ochraně přírody

Plyšový lev je památkou na skutečného Cecila, jeho odkaz pomůže chránit přírodu. Zdroj: PRNEWSFOTOTY-INC

Od září si lidé po celém světě mohou zakoupit speciálního plyšového lva. Celý výtěžek z jeho prodeje totiž poputuje nadaci na ochranu přírody.

Plyšový lev bude stát asi šest dolarů a sto procent z výtěžku poputuje nadaci WildCru, jež se zabývá výzkumem a ochranou přírody a nachází se v Anglii v Oxfordské univerzitě. „Doufáme, že bychom mohli díky plyšovému lvu zvýšit mezi lidmi povědomí o ochraně přírody a ohrožených zvířat. Také bychom rádi touto cestou uctili památku nedávno zesnulého lva Cecila,“ řekl Ty Warner, zakladatel společnosti Warner vyrábějící plyšové hračky.

Iniciativa je odezvou na červencové události, které se udály v národním parku v Zimbabwe. Tou dobou tam americký zubař a lovec divoké zvěře Walter Palmer zastřelil třináctiletého lva Cecila. Proti zabíjení ohrožených zvířat se opět zvedla vlna nevole a informace proletěla světovými médii. Zabití Cecila znovuotevřelo diskuzi na téma zabíjení lvů a dalších chráněných zvířat. Krátce po té američtí senátoři představili zákon, který by měl zakázat dovoz a vývoz ohrožených druhů do země a omezit tak zabíjení zvířat jako sportovní aktivitu.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…