Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vlna pomoci se šíří Českem. Propojení dobrovolníků a neziskovek je nyní jednodušší

Ilustrační foto: Depositphotos

Ročně se v Česku odpracuje více než 45 milionů hodin dobrovolnictví. K efektivnímu zacílení tohoto úsilí ale chybí v neziskovém sektoru chytré moderní nástroje. Jednou z prvních vlaštovek je nový on-line portál Vlna pomoci, který neziskové organizace a dobrovolníky napřímo propojí.

V Česku není problémem nedostatek spolků ani lidí, kteří mají chuť pomáhat. Neziskové organizace ale nemají prostředky, jak svoje kapacity naplno využít a práci efektivně koordinovat. V současné krizi se to projevuje dvojnásob. My máme zkušenosti a nástroje, které mohou situaci reálně zjednodušit a zlepšit, a dává nám smysl se o ně podělit,“ říká David Suslik, výkonný ředitel společnosti Sinch, která projekt zastřešuje.

Aplikace usnadní koordinaci dobrovolníků. Ilustrační foto: Unsplash

Neziskové organizace díky tomu získají „all-in-one“ aplikaci OnSinch, kterou v komerčním sektoru využívá přes sto tisíc uživatelů po celé Evropě a která ušetří až 90 procent času a nákladů na koordinaci. Dobrovolníky pak nasměruje přehledný portál vlnapomoci.cz, kde si podle svých požadavků jednoduše vyfiltrují aktuální příležitosti.

Aplikace používaná Vlnou pomoci se pro nás ukázala jako velmi dobrý nástroj při práci s dobrovolníky, hlavně v době pandemie. Bez tohoto systému bychom museli dobrovolníky obesílat e-maily a obtelefonovávat, což je zdlouhavé a neefektivní,“ oceňuje prezident Českého červeného kříže Marek Jukl. Aplikace totiž řeší vše od registrace, plánování a správy databáze přes komunikaci a organizaci pomocníků na místě až po finální hodnocení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Britové touží po nezávislosti. Větrné elektrárny tam loni vyrobily nejvíc energie v historii

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Na likvidaci nedopalků ve Španělsku se budou nově podílet tabákové firmy

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…