Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vlna pomoci se šíří Českem. Propojení dobrovolníků a neziskovek je nyní jednodušší

Ilustrační foto: Depositphotos

Ročně se v Česku odpracuje více než 45 milionů hodin dobrovolnictví. K efektivnímu zacílení tohoto úsilí ale chybí v neziskovém sektoru chytré moderní nástroje. Jednou z prvních vlaštovek je nový on-line portál Vlna pomoci, který neziskové organizace a dobrovolníky napřímo propojí.

V Česku není problémem nedostatek spolků ani lidí, kteří mají chuť pomáhat. Neziskové organizace ale nemají prostředky, jak svoje kapacity naplno využít a práci efektivně koordinovat. V současné krizi se to projevuje dvojnásob. My máme zkušenosti a nástroje, které mohou situaci reálně zjednodušit a zlepšit, a dává nám smysl se o ně podělit,“ říká David Suslik, výkonný ředitel společnosti Sinch, která projekt zastřešuje.

Aplikace usnadní koordinaci dobrovolníků. Ilustrační foto: Unsplash

Neziskové organizace díky tomu získají „all-in-one“ aplikaci OnSinch, kterou v komerčním sektoru využívá přes sto tisíc uživatelů po celé Evropě a která ušetří až 90 procent času a nákladů na koordinaci. Dobrovolníky pak nasměruje přehledný portál vlnapomoci.cz, kde si podle svých požadavků jednoduše vyfiltrují aktuální příležitosti.

Aplikace používaná Vlnou pomoci se pro nás ukázala jako velmi dobrý nástroj při práci s dobrovolníky, hlavně v době pandemie. Bez tohoto systému bychom museli dobrovolníky obesílat e-maily a obtelefonovávat, což je zdlouhavé a neefektivní,“ oceňuje prezident Českého červeného kříže Marek Jukl. Aplikace totiž řeší vše od registrace, plánování a správy databáze přes komunikaci a organizaci pomocníků na místě až po finální hodnocení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…