Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vinaři z Gruzie představí svá vína na Moravě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Díky spolupráci gruzínských vinařů, společnosti Člověk v tísni a České zemědělské univerzity ochutnají Češi pravé víno z Gruzie.

Z oblastí Imereti a Rača na západě Gruzie totiž přijedou zástupci drobných zemědělských sdružení prezentovat českým milovníkům vína své vybrané značky. Češi se na prezentaci vín mohou těšit od 17. do 20. února v Brně. Tradiční výroba vína má v Gruzii dlouhou tradici a místní zemědělci jsou těmi, kteří ji stále udržují a kteří šíří své bohatství i do ostatních zemí.

Česká organizace Člověk v tísni pomáhá místních zemědělcům s vybudováním značky, porozuměním marketingu i s obchodem. Několika gruzínským vinařům tato česká společnost navíc poskytla podporu nutnou k založení a rozvoji vlastní živnosti a uskutečnila pro ně odborné konzultace a semináře. Právě vinaři, kteří se zapojili do tohoto projektu, nyní představí své produkty v České republice.

S návrhem naučit gruzínské zemědělce mezinárodnímu marketingu a obchodu díky prezentaci v Česku přišla Česká zemědělská univerzita v rámci projektu ENPARD. Následně odborná komise vybrala z jedenácti druhů vín celkem pět značek, které budou na Moravě tamní vinařskou produkci reprezentovat. Zástupci tří družstev z oblastí Imereti a Rača se tak od 17. do 20. února zúčastní mezinárodního potravinářského veletrhu Salima v Brně, kde se pravidelně prezentují nejnovější trendy ze zpracovatelského průmyslu zemí střední a východní Evropy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Pěstování ve skleníku pro všechny nabízí Komunitní skleník od Sensorie

Téměř 500 tun zboží míří k potřebným. Sbírka potravin pomáhá i nadále

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Která maminka je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledají spisovatel Sébastien Perez a…