Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vinaři z Gruzie představí svá vína na Moravě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Díky spolupráci gruzínských vinařů, společnosti Člověk v tísni a České zemědělské univerzity ochutnají Češi pravé víno z Gruzie.

Z oblastí Imereti a Rača na západě Gruzie totiž přijedou zástupci drobných zemědělských sdružení prezentovat českým milovníkům vína své vybrané značky. Češi se na prezentaci vín mohou těšit od 17. do 20. února v Brně. Tradiční výroba vína má v Gruzii dlouhou tradici a místní zemědělci jsou těmi, kteří ji stále udržují a kteří šíří své bohatství i do ostatních zemí.

Česká organizace Člověk v tísni pomáhá místních zemědělcům s vybudováním značky, porozuměním marketingu i s obchodem. Několika gruzínským vinařům tato česká společnost navíc poskytla podporu nutnou k založení a rozvoji vlastní živnosti a uskutečnila pro ně odborné konzultace a semináře. Právě vinaři, kteří se zapojili do tohoto projektu, nyní představí své produkty v České republice.

S návrhem naučit gruzínské zemědělce mezinárodnímu marketingu a obchodu díky prezentaci v Česku přišla Česká zemědělská univerzita v rámci projektu ENPARD. Následně odborná komise vybrala z jedenácti druhů vín celkem pět značek, které budou na Moravě tamní vinařskou produkci reprezentovat. Zástupci tří družstev z oblastí Imereti a Rača se tak od 17. do 20. února zúčastní mezinárodního potravinářského veletrhu Salima v Brně, kde se pravidelně prezentují nejnovější trendy ze zpracovatelského průmyslu zemí střední a východní Evropy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.