Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vinaři z Gruzie představí svá vína na Moravě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Díky spolupráci gruzínských vinařů, společnosti Člověk v tísni a České zemědělské univerzity ochutnají Češi pravé víno z Gruzie.

Z oblastí Imereti a Rača na západě Gruzie totiž přijedou zástupci drobných zemědělských sdružení prezentovat českým milovníkům vína své vybrané značky. Češi se na prezentaci vín mohou těšit od 17. do 20. února v Brně. Tradiční výroba vína má v Gruzii dlouhou tradici a místní zemědělci jsou těmi, kteří ji stále udržují a kteří šíří své bohatství i do ostatních zemí.

Česká organizace Člověk v tísni pomáhá místních zemědělcům s vybudováním značky, porozuměním marketingu i s obchodem. Několika gruzínským vinařům tato česká společnost navíc poskytla podporu nutnou k založení a rozvoji vlastní živnosti a uskutečnila pro ně odborné konzultace a semináře. Právě vinaři, kteří se zapojili do tohoto projektu, nyní představí své produkty v České republice.

S návrhem naučit gruzínské zemědělce mezinárodnímu marketingu a obchodu díky prezentaci v Česku přišla Česká zemědělská univerzita v rámci projektu ENPARD. Následně odborná komise vybrala z jedenácti druhů vín celkem pět značek, které budou na Moravě tamní vinařskou produkci reprezentovat. Zástupci tří družstev z oblastí Imereti a Rača se tak od 17. do 20. února zúčastní mezinárodního potravinářského veletrhu Salima v Brně, kde se pravidelně prezentují nejnovější trendy ze zpracovatelského průmyslu zemí střední a východní Evropy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.