Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vinaři z Gruzie představí svá vína na Moravě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Díky spolupráci gruzínských vinařů, společnosti Člověk v tísni a České zemědělské univerzity ochutnají Češi pravé víno z Gruzie.

Z oblastí Imereti a Rača na západě Gruzie totiž přijedou zástupci drobných zemědělských sdružení prezentovat českým milovníkům vína své vybrané značky. Češi se na prezentaci vín mohou těšit od 17. do 20. února v Brně. Tradiční výroba vína má v Gruzii dlouhou tradici a místní zemědělci jsou těmi, kteří ji stále udržují a kteří šíří své bohatství i do ostatních zemí.

Česká organizace Člověk v tísni pomáhá místních zemědělcům s vybudováním značky, porozuměním marketingu i s obchodem. Několika gruzínským vinařům tato česká společnost navíc poskytla podporu nutnou k založení a rozvoji vlastní živnosti a uskutečnila pro ně odborné konzultace a semináře. Právě vinaři, kteří se zapojili do tohoto projektu, nyní představí své produkty v České republice.

S návrhem naučit gruzínské zemědělce mezinárodnímu marketingu a obchodu díky prezentaci v Česku přišla Česká zemědělská univerzita v rámci projektu ENPARD. Následně odborná komise vybrala z jedenácti druhů vín celkem pět značek, které budou na Moravě tamní vinařskou produkci reprezentovat. Zástupci tří družstev z oblastí Imereti a Rača se tak od 17. do 20. února zúčastní mezinárodního potravinářského veletrhu Salima v Brně, kde se pravidelně prezentují nejnovější trendy ze zpracovatelského průmyslu zemí střední a východní Evropy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…