Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Booking pro milovníky vína. Nový český portál usnadní hledání sklípku pro degustaci

Portál Svět degustace usnadní cestu zákazníka do sklípku. Foto: Svět degustace

Degustace vína je oblíbenou zábavou během dovolených, rozluček se svobodou nebo firemních večírků. Vybrat správné vinařství a trefit se do volného termínu ve sklípku ale bývá dost pracné. Řešení nabízí nový portál svetdegustace.cz. Funguje podobně jako rezervační systém při hledání ubytování. Ušetří tak úsilí zájemcům o degustaci i samotným vinařům.

Jak už to u podobných projektů bývá, portál nabízející degustace vín vznikl z vlastní potřeby. Provozovatelka sklípku Tereza Halady totiž zjistila, že žádná stránka, která by nabídky jednotlivých vinařů sdružovala, neexistuje. „Sklípek u Terezky v sezóně navštěvovalo spoustu zákazníků a někteří se následně zajímali o soukromou degustaci. A vznikl problém. Nebylo v našich silách odpovědět na každý e-mail včas a domluva trvala dlouho, než jsme s klienty dohodli detaily spojené s degustací. Manželka proto začala přemýšlet nad tím, jak celý proces zjednodušit. Navíc ji napadlo, že něco podobného řeší pravděpodobně každé vinařství,“ popisuje na webových stránkách Marek Halady, který se do projektu spolu s manželkou pustil.

Degustace vín jsou oblíbené na rozlučkách nebo firemních večírcích. Foto: Svět degustace

Portál Svět degustace funguje v podstatě stejně jako známé vyhledavače ubytování. Zákazník zvolí termín, lokalitu, případně další požadavky a z nabízených degustací si jedním kliknutím zarezervuje tu pro něj nejvhodnější. Také vinaři, kteří mají na stránce profil, ušetří spoustu času. Zákazníkovi jen potvrdí objednaný termín a přichystají vzorky vína.

Projekt, který manželé s láskou k vínu spustili na jaře letošního roku, má velké ambice. Pokud se osvědčí v tuzemských podmínkách, zakladatelé se chystají rozšířit službu i do zahraničí. Systém by v budoucnu mohl nabízet také degustace jiných oblíbených moků – třeba piva, rumů nebo kávy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Vědci konečně identifikovali otisky, které zanechala exploze „prvních hvězd“ v našem vesmíru

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…