Morava je proslulá výborným vínem. Jeho velkolepost a výjimečnost potvrzuje už druhý úspěch B\V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku v prestižní soutěži Concours Mondial de Bruxelles.
V konkurenci deseti tisíc vín z celého světa zvítězil Ryzlink vlašský 2018 Reserva. B\V vinařství obhájilo loňské vítězství a navazuje na úspěchy, které už letos posbíralo na soutěžích Best of Reisling a Bacchus Madrid. Kromě velké zlaté medaile pro šampióna výstavy získalo vinařství další tři zlaté a tři stříbrné medaile.
„Kvalitě vína u nás podřizujeme vše. To nejlepší, co dokážeme vypěstovat a následně vyrobit, zařazujeme do prémiové řady Reserva. Úspěchy, jako je tento, nás jen utvrzují, že jdeme po správné cestě. Přesto nás ale vítězství překvapilo. Nečekali jsme, že bychom tak velký úspěch dokázali někdy zopakovat,“ prohlásil výkonný ředitel B\V vinařství Vlastimil Valenta.
Dvacátý osmý ročník mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles letos hostilo hlavní město Lucemburska – Lucemburk. Tři sta odborníků hodnotilo 10 tisíc vín ze 46 zemí světa. Čeští a moravští vinaři si ze soutěže odvezli celkem 32 medailí, z toho dvě velké zlaté, sedm zlatých a 23 stříbrných. Druhou velkou zlatou medaili si odváží znojemský Znovín za Tramín červený 2017. Dvě zlaté medaile získalo vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Dvě stříbrné medaile si pak vysloužilo také české vinařství Salabka, tedy víno z vinařské oblasti Čechy.
Zdroj: Brněnská drbna
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily
Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…