Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cena za nejlepší víno putuje na jižní Moravu. Vinařství z Ratíškovic uspělo v celosvětové konkurenci

Ilustrační foto: Freepik

Morava je proslulá výborným vínem. Jeho velkolepost a výjimečnost potvrzuje už druhý úspěch B\V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku v prestižní soutěži Concours Mondial de Bruxelles.

V konkurenci deseti tisíc vín z celého světa zvítězil Ryzlink vlašský 2018 Reserva. B\V vinařství obhájilo loňské vítězství a navazuje na úspěchy, které už letos posbíralo na soutěžích Best of Reisling a Bacchus Madrid. Kromě velké zlaté medaile pro šampióna výstavy získalo vinařství další tři zlaté a tři stříbrné medaile.

„Kvalitě vína u nás podřizujeme vše. To nejlepší, co dokážeme vypěstovat a následně vyrobit, zařazujeme do prémiové řady Reserva. Úspěchy, jako je tento, nás jen utvrzují, že jdeme po správné cestě. Přesto nás ale vítězství překvapilo. Nečekali jsme, že bychom tak velký úspěch dokázali někdy zopakovat,“ prohlásil výkonný ředitel B\V vinařství Vlastimil Valenta.

Dvacátý osmý ročník mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles letos hostilo hlavní město Lucemburska – Lucemburk. Tři sta odborníků hodnotilo 10 tisíc vín ze 46 zemí světa. Čeští a moravští vinaři si ze soutěže odvezli celkem 32 medailí, z toho dvě velké zlaté, sedm zlatých a 23 stříbrných. Druhou velkou zlatou medaili si odváží znojemský Znovín za Tramín červený 2017. Dvě zlaté medaile získalo vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Dvě stříbrné medaile si pak vysloužilo také české vinařství Salabka, tedy víno z vinařské oblasti Čechy.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…