Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Veřejná piana si získala oblibu

Veřejně dostupná piana jsou rozmístěná po celé České republice a staly se tak vítanou atrakcí pro Čechy i cizince. Videa, na nichž jsou zachycení lidé při hře na veřejná piana, přitom sklízí obrovský úspěch na internetu a vykreslují naši zemi v pozitivním světle.

Video cizince, jež hraje na pražském letišti Václava Havla na klavír, se stalo hitem na serveru YouTube. Zahlédlo jej už více než 4,5 milionu nadšených fanoušků. Lidé, jež toto video okomentovali, vyzdvihují především přátelské prostředí Prahy spolu se sbližováním lidí rozličných kultur a národností. Muž zde hraje v několika obměnách známou Beethovenovu skladbu Pro Elišku a jeho vystoupení přihlíží lidé čekající na letadlo.

Podobných hudebních nástrojů stojí po Praze několik a zahrát si na ně může kdokoliv z kolemjdoucích. Třeba jako strážník, jenž zahrál na piano u Rudolfina.

Toto a další piana po celé republice umístil na letiště v rámci akce Piana na ulici kavárník Ondřej Kobza. Jeho projekt se dále rozšířil zhruba do třiceti měst a další je následují. Na sociálních sítích chrlí diskutující lidé nápady na to, jak dále rozproudit a podpořit spontánní pouliční setkávání lidí na ulici.

Novinkou jsou v Praze šachové stolky, dále se rozjíždí projekt takzvaných knižních budek, ze kterých je možné půjčit si knihy, nebo do nich naopak nějaký knižní kousek darovat.

„Já vyzývám každého, ať udělá něco podobného,“ řekl Kobza. „Město je bílé malířské plátno, do kterého můžeme svojí kreativitou kreslit,“ dodal.

Zdroj: http://life.ihned.cz/lide/c1-62637160-piano-na-letisti-v-praze
Videa: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vUxvoieB0fA; https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g9fHqTOYpm4

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie