Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Ostrově u Macochy bude postavena nová dětská léčebna se speleoterapií

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dětská léčebna se speleoterapií Ostrov u Macochy

Více než 30 let sloužila nemocným dětem stará léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy. Úplně novou léčebnu, která bude také využívat jeskynní klima, postaví tamtéž Jihomoravský kraj do roku 2020. Náklady na stavbu jsou asi 150 milionů korun.

Desítky let se děti jezdí do Ostrova u Macochy léčit s nemocemi dýchacího traktu, zdejší prostory už ale nevyhovují. Nová budova léčebny by také měla stát v blízkosti Císařské jeskyně, kde je přímo umístěna speleoterapie. Vzniknout by mělo místo pro 80 pacientů, tedy pro děti od 4 do 18 let a 30 zaměstnanců. Nová léčebna jim nabídne i bazén s mořskou vodou, tělocvičny, sauny a další prostory pro rehabilitaci. Stejně tak jsou v plánu prostory pro tři třídy základní školy.

Jihomoravský kraj si na stavbu vypůjčil peníze od Evropské investiční banky. Celkem 700 milionů ale rozdělí i mezi jiné projekty. Metoda vybudování nové léčebny se nazývá Design & Build a zhotovitel stavby je tak zodpovědný i za projekční přípravu. Samotná stavba by měla začít až v roce 2021.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Oslavy neberou konce. Svatomartinské víno letos trhlo rekord

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…