Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Ostrově u Macochy bude postavena nová dětská léčebna se speleoterapií

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dětská léčebna se speleoterapií Ostrov u Macochy

Více než 30 let sloužila nemocným dětem stará léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy. Úplně novou léčebnu, která bude také využívat jeskynní klima, postaví tamtéž Jihomoravský kraj do roku 2020. Náklady na stavbu jsou asi 150 milionů korun.

Desítky let se děti jezdí do Ostrova u Macochy léčit s nemocemi dýchacího traktu, zdejší prostory už ale nevyhovují. Nová budova léčebny by také měla stát v blízkosti Císařské jeskyně, kde je přímo umístěna speleoterapie. Vzniknout by mělo místo pro 80 pacientů, tedy pro děti od 4 do 18 let a 30 zaměstnanců. Nová léčebna jim nabídne i bazén s mořskou vodou, tělocvičny, sauny a další prostory pro rehabilitaci. Stejně tak jsou v plánu prostory pro tři třídy základní školy.

Jihomoravský kraj si na stavbu vypůjčil peníze od Evropské investiční banky. Celkem 700 milionů ale rozdělí i mezi jiné projekty. Metoda vybudování nové léčebny se nazývá Design & Build a zhotovitel stavby je tak zodpovědný i za projekční přípravu. Samotná stavba by měla začít až v roce 2021.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.