V Ostrově u Macochy bude postavena nová dětská léčebna se speleoterapií

Zdroj fotografie: Dětská léčebna se speleoterapií Ostrov u Macochy

Více než 30 let sloužila nemocným dětem stará léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy. Úplně novou léčebnu, která bude také využívat jeskynní klima, postaví tamtéž Jihomoravský kraj do roku 2020. Náklady na stavbu jsou asi 150 milionů korun.

Desítky let se děti jezdí do Ostrova u Macochy léčit s nemocemi dýchacího traktu, zdejší prostory už ale nevyhovují. Nová budova léčebny by také měla stát v blízkosti Císařské jeskyně, kde je přímo umístěna speleoterapie. Vzniknout by mělo místo pro 80 pacientů, tedy pro děti od 4 do 18 let a 30 zaměstnanců. Nová léčebna jim nabídne i bazén s mořskou vodou, tělocvičny, sauny a další prostory pro rehabilitaci. Stejně tak jsou v plánu prostory pro tři třídy základní školy.

Jihomoravský kraj si na stavbu vypůjčil peníze od Evropské investiční banky. Celkem 700 milionů ale rozdělí i mezi jiné projekty. Metoda vybudování nové léčebny se nazývá Design & Build a zhotovitel stavby je tak zodpovědný i za projekční přípravu. Samotná stavba by měla začít až v roce 2021.

Zdroj: Brněnská drbna

Autor článku