Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V létě nejdál za humna? Vycestujte za hranice alespoň online

Zdroj fotografií: Pexels

Cestovat jen prstem po mapě? Navzdory nepříliš příznivé současné situaci nemusejí milovníci výletů za hranice úplně zoufat. Spoustu krás totiž ukrývá sama naše vlast. A kdo by přece jen chtěl okusit trochu ciziny, může k tomu využít moderní technologie.

Procházka zahraničního města s průvodcem je možná i virtuálně. Nabízí ji anglická společnost Travel Curious – své sledující na Instragramu už vzala na procházku po Dublinu nebo New Yorku. Online lze sledovat také jeden z největších přírodních fenoménů – polární záři. Potřebovat k tomu sice budete stejné množství trpělivosti a vytrvalosti jako naživo, v tomto případě vám ale aspoň nebudou mrznout prsty u nohou.

Úchvatný zážitek zprostředkují webkamery Yosemitského národního parku. Web Explore zase nabízí fascinující pohled do říše zvířat v reálném čase. Je už na vás, jestli se rozhodnete pozorovat orly v Kalifornii, žraloky v Atlantiku nebo slony v Jihoafrické republice.

Jak vypadá váš výhled z okna? Stojí za to, nebo myslíte, že není o co stát? Vězte, že i váš každodenní pohled může být zajímavý, což dokazuje facebooková skupina View from my window, která sdružuje přes milion uživatelů. Každý z nich tam může sdílet právě ten svůj aktuální výhled a zároveň tak i nahlédnout na místa, která jsou sice pro jednoho běžná, ale jiný by se na ně jinak nikdy nepodíval.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.