Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Japonsku jezdí vlak pro jedinou dívku. Může tak chodit do školy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Některé autobusové i železniční zastávky jsou méně vytížené než jiné. Pokud se přestanou využívat téměř úplně, společnosti je pochopitelně zruší. To však neplatí pro stanici na severu Japonska jménem Kami-Širataki. Ta zůstala v provozu jen z toho důvodu, aby mohla středoškolskou studentku denně dopravit do školy a zpátky domů.

Před třemi lety se společnost provozující linku, na níž leží zastávka Kami-Širataki, chystala stanici zavřít. Záhy však zjistila, že je pro jednu japonskou studentku nezbytná. Každý všední den ráno dívka v 7.04 do vlaku nastoupí a odjede do školy, v 17.08 se potom vrací zpátky domů. Jinou možnost dopravy nemá.

Provozovatel Hokkaido Railway Co se proto rozhodl zastávku ponechat, dokud dívka nedokončí svá středoškolská studia. To se stane v letošním březnu, záhy bude zastávka zrušena.

Tento krok vyvolal řadu nadšených reakcí a zpráva o vlaku se rozšířila do celého světa. Informovala o něm například i hlavní čínská televize. Lidé oceňují, že Japonsku záleží na každém občanovi a že klade velký důraz na vzdělání.

Zdroj: telegraph.co.uk

Související články

Inspirace

Tokijské gejši je 91 a do důchodu se nechystá

Společnost

Inspirujme se! Fyzicky nejzdatnější jsou Japonci nad 65 let

Ze světa

V japonském hotelu hosty obsluhují roboti

Ze světa

Japonský vynález vám vybere tričko podle nálady

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.