V Hradci Králové se lidé brzy projedou po novém úseku cyklostezky

1 minuta radosti

Nová cyklostezka propojí Hradec Králové s místními částmi Piletice a Rusek. Výstavba podle předpokladů začne ještě letos nebo začátkem příštího roku. Cyklisté a chodci tak získají bezpečné propojení se severní částí města. Celkové náklady na cyklostezku budou téměř devět milionů korun.

Místní části Piletice a Rusek zatím spojuje s Hradcem Králové silnice třetí třídy. „Při dnešní intenzitě provozu to je pro pěší a cyklisty nebezpečné i na takových silnicích. Nová cyklostezka bude pro obyvatele těchto městských částí daleko bezpečnější pro nemotorové spojení do zaměstnání a školy. Jistě ji využijí i místní in-linisté,“ okomentoval náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Pro stavbu cyklistické trasy do Piletic už získali představitelé města všechna potřebná povolení. U části do Rusek se je zatím snaží získat. Nová stezka by se pak měla napojovat na okolní chodníky, nástupní plochy ze zastávek či vjezdy na pozemky.

Zdroj fotografie: Pixabay

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura