Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku se daří snižovat plýtvání jídlem. IKEA ušetřila 240 tisíc porcí

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Na jídlo do IKEA vyráží pravidelně mnoho lidí. Jedná se o příjemné a chutné zpestření ubíjejících nákupů. Švédské firmě přitom není lhostejné, jaký má dopad na životní prostředí. Využívá proto nástroje, které jí pomáhají co nejvíce omezit množství potravinového odpadu, jenž vzniká v provozech jejích obchodních domů, uvedla Asociace společenské odpovědnosti.

Za poslední čtyři roky IKEA v České republice snížila plýtvání potravinami o více než polovinu, což představuje zhruba 240 tisíc ušetřených porcí jídla. Postupně tak společnost naplňuje stanovený cíl z roku 2017 snížit plýtvání potravinami ve svých provozech o 50 procent. „IKEA Česká republika na konci roku 2021 dosáhla snížení potravinového odpadu o 54 %. To představuje zhruba 240 tisíc ušetřených porcí jídla a 409 tun ušetřených emisí CO2e,“ uvedl Rodrick Demicoli, Food Operations Leader IKEA Česká republika.

Výsledky, kterých IKEA dosáhla, potvrzují nastolený trend, kdy lidé v Česku dbají na to, aby nedocházelo k plýtvání potravinami, jak zjistili výzkumníci z Centra pro výzkum veřejného mínění. Odborníci tehdy prostřednictvím průzkumu zjistili, že většina lidí se snaží potraviny využít maximálně. Toto chování může výrazně ulevit nejen naší peněžence, ale i životnímu prostředí.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Asociace společenské odpovědnosti a Centrum pro výzkum veřejného mínění

Související články

Zaručeně zlepší den

Virtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí

Po 70 letech se v Indii narodila mláďata geparda

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…