Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku se daří snižovat plýtvání jídlem. IKEA ušetřila 240 tisíc porcí

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Na jídlo do IKEA vyráží pravidelně mnoho lidí. Jedná se o příjemné a chutné zpestření ubíjejících nákupů. Švédské firmě přitom není lhostejné, jaký má dopad na životní prostředí. Využívá proto nástroje, které jí pomáhají co nejvíce omezit množství potravinového odpadu, jenž vzniká v provozech jejích obchodních domů, uvedla Asociace společenské odpovědnosti.

Za poslední čtyři roky IKEA v České republice snížila plýtvání potravinami o více než polovinu, což představuje zhruba 240 tisíc ušetřených porcí jídla. Postupně tak společnost naplňuje stanovený cíl z roku 2017 snížit plýtvání potravinami ve svých provozech o 50 procent. „IKEA Česká republika na konci roku 2021 dosáhla snížení potravinového odpadu o 54 %. To představuje zhruba 240 tisíc ušetřených porcí jídla a 409 tun ušetřených emisí CO2e,“ uvedl Rodrick Demicoli, Food Operations Leader IKEA Česká republika.

Výsledky, kterých IKEA dosáhla, potvrzují nastolený trend, kdy lidé v Česku dbají na to, aby nedocházelo k plýtvání potravinami, jak zjistili výzkumníci z Centra pro výzkum veřejného mínění. Odborníci tehdy prostřednictvím průzkumu zjistili, že většina lidí se snaží potraviny využít maximálně. Toto chování může výrazně ulevit nejen naší peněžence, ale i životnímu prostředí.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Asociace společenské odpovědnosti a Centrum pro výzkum veřejného mínění

Související články

Zaručeně zlepší den

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

Cestujte bez stresu – spousta tipů pro pohodové a bezstarostné cestování

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

NASA chce zavést jednotný lunární čas

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…