Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V centru Brna lidem usnadní parkování nová aplikace

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V listopadu v Brně odstartuje pilotní projekt inteligentního parkování, který by měl zlepšit dostupnost parkovacích míst pro lidi bydlící v centru města. Nový systém parkovacích míst bude fungovat pomocí webové aplikace, která řidičům v jejich mobilních telefonech ukáže aktuálně volná parkovací místa. Městu navíc tato aplikace umožní přehled o aktuální situaci na parkovacích místech.

Aplikace se zaměří na centrum města, přesněji na oblast ohraničenou ulicemi Koliště, Moravské náměstí, Husova, Nádražní, Benešova a Malinovského náměstí. V první fázi se projekt bude týkat asi sedmi stovek lidí. „Chceme pro obyvatele uvolnit mnohem větší počet parkovacích míst a zlepšit tím možnost zaparkování v centru. Co se týče nerezidentů, město by mělo v příštím roce dokončit výstavbu parkovacího domu na Panenské ulici,“ vysvětlil náměstek primátora Richard Mrázek.

Mobilní aplikace bude fungovat na principu, že člověk nahlásí na webovém portálu či v aplikaci začátek a konec parkování v dané oblasti. Ústředna parkovacích automatů pak vyhodnotí aktuální volná místa na jednotlivých parkovištích. O nich se řidiči dozví z webového portálu a z příslušné mobilní aplikace. Pokud se aplikace osvědčí, chce ji město v budoucnu využívat například k ohlašování blokového čištění formou SMS zprávy, k upozornění o hrozícím odtahu vozidla či k informování o nalezení odcizeného vozidla.

Související články

Inspirace

Jak na problémy s parkováním? Automatický parkovací systém je řešením

Inspirace

Vstup zdarma pro uprchlíky. Tipy pro Ukrajince, kam vyrazit

Z domova

Letiště Václava Havla vychází vstříc lidem nižšími cenami

Motocyklisté budou parkovat v pražské modré zóně zadarmo

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty s rakovinou. Nový lék zaznamenal stoprocentní úspěšnost

Do 90 a ještě dál. Optimismus zvyšuje šanci na dlouhý život

První kapalinový dalekohled na světě byl uveden do provozu

Jak se města mohou lépe připravit na letní vedra? Tipy od Červeného kříže

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…