Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V centru Brna lidem usnadní parkování nová aplikace

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V listopadu v Brně odstartuje pilotní projekt inteligentního parkování, který by měl zlepšit dostupnost parkovacích míst pro lidi bydlící v centru města. Nový systém parkovacích míst bude fungovat pomocí webové aplikace, která řidičům v jejich mobilních telefonech ukáže aktuálně volná parkovací místa. Městu navíc tato aplikace umožní přehled o aktuální situaci na parkovacích místech.

Aplikace se zaměří na centrum města, přesněji na oblast ohraničenou ulicemi Koliště, Moravské náměstí, Husova, Nádražní, Benešova a Malinovského náměstí. V první fázi se projekt bude týkat asi sedmi stovek lidí. „Chceme pro obyvatele uvolnit mnohem větší počet parkovacích míst a zlepšit tím možnost zaparkování v centru. Co se týče nerezidentů, město by mělo v příštím roce dokončit výstavbu parkovacího domu na Panenské ulici,“ vysvětlil náměstek primátora Richard Mrázek.

Mobilní aplikace bude fungovat na principu, že člověk nahlásí na webovém portálu či v aplikaci začátek a konec parkování v dané oblasti. Ústředna parkovacích automatů pak vyhodnotí aktuální volná místa na jednotlivých parkovištích. O nich se řidiči dozví z webového portálu a z příslušné mobilní aplikace. Pokud se aplikace osvědčí, chce ji město v budoucnu využívat například k ohlašování blokového čištění formou SMS zprávy, k upozornění o hrozícím odtahu vozidla či k informování o nalezení odcizeného vozidla.

Související články

Inspirace

Jak na problémy s parkováním? Automatický parkovací systém je řešením

Inspirace

Vstup zdarma pro uprchlíky. Tipy pro Ukrajince, kam vyrazit

Z domova

Letiště Václava Havla vychází vstříc lidem nižšími cenami

Motocyklisté budou parkovat v pražské modré zóně zadarmo

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…