Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Uber uspořádal potravinovou sbírku, vybral 1,5 tuny potravin

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: uber.com

Odpovědné a charitativní činy různých firem jsou ve společnosti čím dál viditelnější a častější. Český Uber minulý týden společně se svými zákazníky vybral potraviny, které poté věnoval potřebným.

Společnost Uber zprostředkovává zákazníkům přepravu osobním automobilem. Minulý čtvrtek se ale místo lidí mohly projet i potraviny. Zájemce si skrze aplikaci standardně objednal vůz, ovšem označil, že jde o akci Daruj jídlo. Řidič si od něj poté vyzvedl darované potraviny – těstoviny, luštěniny, konzervy, džemy nebo mléko, ale i čistící a hygienické potřeby.

Akce se uskutečnila počtvrté a letošní ročník se může pyšnit 1,5 tunami vybraných potravin. Firma pro představu uvedla, že takové množství potravin dokáže stovku osob nasytit na dobu jednoho týdne. Jídlo bude prostřednictvím potravinové banky doručeno k lidem v nouzi – například do organizací Armáda spásy nebo Klokánek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…