Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Třináctiletý chlapec si vydělává opravou starých vysavačů

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: dailymail.co.uk

Ve svých třinácti letech se stal Matthew Lock mladým podnikatelem, který si vydělává opravami starých vysavačů. Vysavače se staly jeho láskou už v době, kdy mu byly dva roky. Nyní tráví přibližně deset hodin týdně opravováním vysavačů a jejich prodáváním. Staré vysavače i sbírá, zatím jich má 150.

Třináctiletý Matthew miluje opravování starých vysavačů. Tuto činnost si oblíbil natolik, že z ní vytvořil své malé soukromé podnikání. „Pamatuji si, že když mi bylo čtyři nebo pět let, dostal jsem nápad rozmontovat vysavač, abych viděl, jak jednotlivé části vypadají a jak celý přístroj funguje,“ uvedl Matthew Lock pro Daily Mail.

Matthew opravováním stráví přibližně deset hodin týdně. Zatím opravil okolo 500 vysavačů a 300 z nich prodal. Utržené peníze znovu investuje. Zakoupí starý vysavač a pořídí do něj nové součástky. „Pokažený vysavač získám asi za 5 liber, opravím ho a prodám za 50,“ doplnil mladý opravář.

Zdroj: dailymail.co.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…